Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Victoria Racibórz przepłynęła 100x100m [ZDJĘCIA]

12.11.2018 11:24 | 0 komentarzy | kozz

Pływacy uczcili święto narodowe przepływając 10000 metrów.

Victoria Racibórz przepłynęła 100x100m [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przystrojeni w barwy narodowe pływacy raciborskiej Victorii świętowali na basenie SMS. - Jako szkoła sportowa, sportem postanowiliśmy świętować odzyskanie niepodległości. Najpierw lekkoatleci walczyli w sztafetach 100x100 metrów, a teraz pływacy. Włożony przez was trud to cześć dla tych, którzy nie mieli takiej szansy jak wy rozwijać się sportowo i w dziedzinie dydaktyki, ale także nie mieli wolnej ojczyzny. Cieszcie się tym darem, że mieszkacie w wolnym kraju, gdzie możecie rozwijać swoje pasje, talenty i macie możliwość trenerować we wspaniałych warunkach, a kadra trenerska pozwala wam sięgać po najwyższe laury w Polsce, Europie i świecie. Ciężko pracujecie, więc chciałabym, żeby to odbiło się w waszych sukcesach sportowych - mówiła dyrektor ZSOMS Ludmiła Nowacka. 

Sławomir Szwed, prezes MKS-SMS Victorii Racibórz mówił, że to wyjątkowa chwila i nie mogło zabraknąć akcentu w wykonaniu pływaków. - Wielokrotnie podczas wielkich imprez sportowych grają nam hymn narodowy. Nasi sportowcy w biało-czerwonych barwach stają na podium. Wszyscy trzymają się za serce, łzy cisną się do oczu i jesteśmy szczęśliwi. Sport jest wyjątkowym obszarem, bo właśnie tu pokazujemy swoje przywiązanie do kraju. Poprzez takie wydarzenia docieramy do młodych sportowców i pokazujemy, że najważniejsza jest nasza tożsamość i nasze przywiązanie się do barw narodowych i kraju - mówił.

Nazwa klubu idealnie wpasowała się w jubileusz, bo Victoria to nic innego jak zwycięstwo, a właśnie zwycięstwo Polacy świętują 11 listopada. - Cieszy to, że zarówno pływacy jak i lekkoatleci Victorii od blisko 50 lat zdobywają medale, a później idąc reprezentować kluby akademickie przynoszą radość wszystkim Polakom. Przykłady Justyny Święty-Ersetic, Krzysztofa Tokarskiego czy Rafała Bugdola świadczą o tym, że raciborska ziemia wychowuje bardzo wartościowych polskich sportowców - powiedział S. Szwed.

Łącznie w pływaniu 100x100m udział wzięło pięćdziesięciu sportowców Victorii z siódmej i ósmej klasy podstawówki oraz klas licealnych.