środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kolejny tie-break Rafako Racibórz

25.11.2018 07:54 | 0 komentarzy | rafbl

Drugie z rzędu zwycięstwo po tie-breaku odnieśli zawodnicy AZS-u Rafako Racibórz, którzy w sobotni wieczór w meczu 8. kolejki I Ligi Śląskiej zmierzyli się w Tarnowskich Górach z miejscowym Amisterem UKS-em Gwiazdą.

Kolejny tie-break Rafako Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku premierowej odsłony przewagę mieli gospodarze, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). AZS nie był w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi miejscowymi, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę, która w końcówce seta oscylowała w okolicy dziesięciu punktów. Set zakończył się wyraźną wygraną gospodarzy do 17.

Druga partia to ponownie prowadzenie zawodników Gwiazdy, które sięgało trzech punktów (10:7). Akademicy nie poddali się jednak i zniwelowali straty, a po chwili wyszli na prowadzenie 12:13. Dalsza część partii to coraz lepsza gra raciborzan, którzy powiększali swoją przewagę. Wypracowana przewaga pozwoliła im na pewny triumf w tej partii do 19.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 6:0. Powtarzały się "grzechy" AZS-u z pierwszego seta, który kompletnie nie radził sobie ze skuteczną grą miejscowych. Przewaga gospodarzy ciągle rosła i ostatecznie wygrali oni tego seta bardzo wysoko - 25:14, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarta partia to do stanu 6:6 wyrównana gra obu ekip. Jako pierwsi przewagę wypracowali sobie zawodnicy z Tarnowskich Gór, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Zawodnicy Rafako ponownie mieli problem ze skuteczną i konsekwentną grą gospodarzy, którzy prowadzili już w tej partii 16:12. Od tego wyniku raciborzanie popisali się świetną serią, w której zdobyli sześć punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 16:18. Wyrównana końcówka padła łupem gości, którzy wygrali do 22, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy prowadzili 2:0. Ich przewaga utrzymywała się do stanu 9:7. Goście wzięli się za odrabianie strat, z czasem doprowadzili do remisu po 10, a po chwili sami wyszli na dwupunktowe prowadzenie (11:13), którego nie oddali już do końca meczy zwyciężając do 13, a w całym mecz 2:3.

AMISTER UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - KS AZS Rafako Racibórz 2:3 (25:17, 19:25, 25:14, 22:25, 13:15)

UKS: Miszczewski, Szafraniec, Roch, Kupiec, Stefaniszyn, Jórasz oraz Urbańczyk (libero), Michalik, Rzepczyk

AZS: Zasłonka, Dziadek, Grabczyński, Władarz, Marchwiak, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Gonsior, Błaszczok, Rybiński, Besz