środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Lider nie zawodzi! Pewna wygrana siatkarek JKS-u

01.12.2018 23:35 | 0 komentarzy | rafbl

Czwartą z rzędu wygraną odniosły siatkarki JKS-u SMS-u Jastrzębie, które w wyjazdowym meczu w Katowicach pewnie w trzech setach pokonały miejscowy UKS Sokół `43. Dzięki wygranej jastrzębianki umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Lider nie zawodzi! Pewna wygrana siatkarek JKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza partia sobotniego meczu miała bardzo jednostronny przebieg. Przyjezdne z Jastrzębia-Zdroju szybko wyszły na sześciopunktowe prowadzenie (4:10), które z czasem powiększyły do dziesięciu "oczek" (5:15). Świetnie dysponowane jastrzębianki pewnie zwyciężyły w premierowej odsłonie do 13.

Druga odsłona to ponownie mocne otwarcie przyjezdnych prowadzonych przez trenera Jarosława Bodysa, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (2:7). Jastrzębianki kontrolowały przebieg partii utrzymując bezpieczną przewagę, którą dowiozły do końca seta wygrywając do 20, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 0:2.

Trzeci set to dobre otwarcie gospodyń, które rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Zaskoczone takim obrotem sprawy faworytki z Jastrzębia zdołały dogonić przeciwniczki dopiero w połowie seta, kiedy to doprowadziły do remisu po 12. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 18, kiedy to drużyna gości zdobyła cztery punkty z rzędu wychodząc na prowadzenie 18:22, którego nie oddały do końca zwyciężając do 23, a w całym meczu 0:3.

UKS Sokół `43 Katowice - JKS SMS Jastrzębie 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)

Sokół: Kramarz, Rusek, Prus, Piłat, Kubica, Skowrońska oraz Piegsa (libero), Słomiany (libero), Włosek, Komorowska, Klosa, Lisowska, Olesińska, Bryl 

JKS: Szajer, Lorenc, Żagan, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Chmara (libero), Kajzerek (libero), Kijańska, Kuczera, Walica, Bury