Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Siatkarze Rafako coraz wyżej w ligowej tabeli

02.12.2018 13:00 | 0 komentarzy | rafbl

Nie było wielu emocji w sobotnim spotkaniu I Ligi Śląskiej w którym Rafako Racibórz podejmował we własnej hali ostatni zespół ligowej tabeli - MCKiS Jaworzno II. W trwającym cztery sety meczu wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy przez większą część spotkania kontrolowali jego przebieg.

Siatkarze Rafako coraz wyżej w ligowej tabeli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona wyrównana była tylko na początku, kiedy na tablicy wyników raz po raz widniał remis. Z czasem gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Dalsza część seta układała się po myśli raciborzan, którzy z każdą chwilą powiększali swoją przewagę. Bezradni zawodnicy z Jaworzna nie byli w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi siatkarzami Rafako, którzy pewnie zwyciężyli do 12.

Początek drugiego seta to kontynuacja dobrej gry gospodarzy, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Goście zdołali doprowadzić do remisu po 9. Do stanu po 20 gra toczyła się punkt za punkt, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi większej niż jedno "oczko". W końcówce gospodarze prowadzili 21:20, jednak cztery punkty z rzędu zdobyte przez MCKiS pozwoliły im na odniesienie zwycięstwa w tym secie do 22, doprowadzając tym samym do remisu w mecz po 1.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 6:1. Przewaga miejscowych szybko rosła, słabo grający MCKiS seryjnie tracił punkty. Set padł łupem zawodników AZS-u prowadzonych przez trenera Bartosza Frątczaka, którzy zwyciężyli bardzo wyraźnie do 14 obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Ostatnia odsłona meczu miała wyrównany przebieg. Do stanu po 7 żaden z zespołów nie potrafił wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Jako pierwsi swoich rywali przełamali goście, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (11:15). Raciborzanie wzięli się jednak do pracy i powoli zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu po 20, następnie po emocjonującej końcówce zdołali odskoczyć rywalkom i zwyciężyli do 22, a w całym meczu 3:1.

Rafako z trzynastoma punktami na koncie i bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. 

KS AZS Rafako Racibórz - MCKiS Jaworzno II 3:1 (25:12, 22:25, 25:14, 25:22)

AZS: Błaszczok, Dziadek, Grabczyński, Gonsior, Marchwiak, Nowodworski oraz Kostka (libero), Rybiński, Besz, Zasłonka

MCKiS: Tomżyński, Łęgowik, Maciukiewicz, Przywała, Biały, Oblizajek oraz Biały (libero), Świeczkowski (libero), Gwóźdź, Wąsowicz, Sokół