środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

ZAKSA powalczy o komplet zwycięstw

14.12.2018 13:10 | 0 komentarzy | rafbl

Już w sobotę rozpocznie się ostatnia kolejka pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek Plus Ligi. Lider rozgrywek - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie we własnej hali katowicki GKS i spróbuje zapisać na swoim koncie kolejną z rzędu wygraną.

ZAKSA powalczy o komplet zwycięstw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wycofaniu z rozgrywek szczecińskiej stoczni wyniki z meczów z jej udziałem zostały anulowane co oznacza, że seria zwycięstw ZAKSY, która pokonała szczecinian 3:0 wynosi obecnie nie dwanaście, a jedenaście meczów z rzędu. W sobotnie popołudnie kędzierzynianie powalczą zatem o dwunastą ligową wygraną w dwunastym meczu.

Przeciwnikiem ZAKSY będzie katowicki GKS, którzy w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonał we własnej hali Mistrza Polski z poprzedniego sezonu - PGE Skrę Bełchatów (3:0). Trwające aktualnie rozgrywki nie układają się jednak po myśli GieKSy, która w ligowej tabeli z bilansem 4 zwycięstw i 6 porażek zajmuje odległe 8. miejsce.

Zwycięstwo z Mistrzem Polski jakie w ostatniej kolejce odnieśli sobotni rywale ZAKSY pokazuje, że przeciwnik potrafi bardzo dobrze grać w siatkówkę i z pewnością spotkanie z podopiecznymi Piotra Gruszki nie będzie należało do łatwych i zapowiada się emocjonująco.

Czy rozpędzeni kędzierzynianie pokonają kolejnego ligowego przeciwnika, a może GKS odniesie kolejne sensacyjne zwycięstwo? O tym przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania w hali Azoty o 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.