Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Kibice Piasta chcą pojednania

09.01.2019 11:35 | 1 komentarz | dud

Stowarzyszenie Piastoholicy wystosowało pismo, w którym wyraża chęć ponownej współpracy z klubem Piast Gliwice. 

Kibice Piasta chcą pojednania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piast Gliwice zerwał współpracę ze Stowarzyszeniem Piastoholicy po meczu derbowym z Górnikiem Zabrze, który zakończył się skandalem.

Od tego momentu trwał protest części kibiców Piasta. Zarząd stowarzyszenia skierował pismo do klubu, w którym apeluje o cofnięcie zakazów stadionowych dla niewinnych kibiców. 

Oświadczenie:

Stowarzyszenie Piastoholicy, pragnie życzyć zdrowia i pomyślności w nowym roku każdemu członkowi niebiesko-czerwonej rodziny. Już niebawem w odświeżonym składzie osobowym, stowarzyszenie pragnie przedstawić swoje stanowisko w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas derbowego meczu z Górnikiem Zabrze oraz ciągle trwającego protestu kibiców.

Jako zarząd Stowarzyszenia Piastoholicy chcemy zapewnić, że dobre imię kibiców Piasta jest dla nas priorytetem, w związku z tym potępiamy każdy akt wandalizmu, który kiedykolwiek miał miejsce w naszym „domu”, przy Okrzei 20.

Przykre wydarzenia, do których doszło podczas derbów, nie tylko doprowadziły do konfliktu z Klubem oraz miastem, ale również spowodowały głębokie podziały pomiędzy samymi kibicami i uderzyły w dobre imię kibiców, o które wielu z nas walczyło przez lata, poprzez szereg akcji społecznych i charytatywnych.

Autorytet kibiców Piasta jest dla nas bardzo ważny dlatego wyrażamy chęć nawiązania ponownej współpracy z klubem i miastem, jednocześnie apelując o cofnięcie zakazów niewinnych kibiców, którzy stali się ofiarą odpowiedzialności zbiorowej. To niezbędne działania, które pomogą zacząć nowy rozdział w kibicowskim życiu fanów Niebiesko-czerwonych. Chcemy budować sportową atmosferę na trybunach, nawiązującą do znakomitych wyników naszych piłkarzy.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl