Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Raciborskie Championy za rok 2018 zostały rozdane [ZDJĘCIA]

07.02.2019 23:33 | 0 komentarzy | kozz

W czwartek w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XII Gala Raciborskiego Sportu. Poza wyróżnieniami Raciborskiego Championa starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczyli nagrody dla sportowców, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2018. Przygrywał zespół PompaBand, a galę poprowadził Piotr Kielar. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Raciborskie Championy za rok 2018 zostały rozdane [ZDJĘCIA]
Piłkarki UKS Start Pietrowice Wielkie znalazły się wśród wyróżnionych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielu raciborskich sportowców nie mogło pojawić się na gali, bo akurat przebywają na zgrupowaniach i zawodach. Z ekranu zebranych w RCK pozdrawiali: lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic, siatkarka Monika Brzostek czy siatkarz Dawid Gunia. Pojawiły się za to piłkarki z ekstraligi kobiet - Ewelina Kamczyk i Dżesika Jaszek, które również wręczały nagrody innym sportowcom.

Raciborskiego Championa w kategorii: Medaliści Mistrzostw Świata, Europy, Mistrzowie Polski Seniorów zdobyli: Tomasz Wawrzyńczyk (zapasy), Patryk Grzegorzewicz (lekka atletyka), Patryk Ogonowski (ju-jitsu), Mateusz Szewczuk (zapasy), Nikola Chluba (zapasy), Kamil Tarnawski (ju-jitsu), Denis Plakhtyr (ju-jitsu) i Łukasz Janeczek (ju-jitsu). Trenerem roku został wybrany Piotr Szczeponiok (zapasy).

Raciborskiego Chamiona w kategorii - Sport Dzieci i Młodzieży - Sport Szkolny dostali: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik w Raciborzu.

W Sporcie Dzieci i Młodzieży - Sport Klubowy, wyróżniono: MKZ Unia Racibórz (zapasy), MKS-SMS Victoria Racibórz (pływanie, lekka atletyka), LKS Dąb Brzeźnica (zapasy), UKS Start Pietrowice Wielkie (piłka ręczna) i KS Unia Racibórz (piłka nożna). Doceniono także Klub Szachowy Silesia Racibórz w kategorii Raciborski Champion - ekstraliga szachowa.

W Olimpiadach Specjalnych Raciborski Champion trafił do Klubu Olimpiad Spejcalnych Animusz Racibórz w składzie: Krystian Popiela (badminton), Dariusz Fortalski (badminton), Bartłomiej Książkiewicz (bowling), Sabina Sławik (tenis stołowy), Mateusz Rolnik (lekka atletyka), Rafał Neuman (lekka atletyka) i Waldemar Mrowiec (lekka atletyka).

Raciborski Champion w Sporcie Amatorskim trafił do: Klaudii Nagler-Skroban (fistball), Grzegorza Gureckiego (runmaggedon) i Emilii Stajner (crossfit masters +35). Z kolei Zbigniew Nowak dostał Raciborskiego Championa w kategorii Masters (zapasy), a Ryszard Hahn jako Mecenas Sportu. Za jubileusze nagrodzono LKS 1908 Nędza i LKS Cyprzanów.

Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku otrzymali:

  • Mateusz Szewczuk - MKZ Unia Racibórz
  • Nikol Chluba - LKS Dąb Brzeźnica
  • Sebastian Jezierzański - LKS Dąb Brzeźnica
  • Mateusz Kampik - LKS Dąb Brzeźnica
  • Rafał Bugdol - MKS-SMS Victoria
  • Beata Maruszczyk - MKS-SMS Victoria
  • Krzysztof Tokarski - MKS-SMS Victoria
  • Agnieszka Król - MKZ Unia Racibórz
  • Arkadiusz Gucik - MKZ Unia Racibórz
  • Dawid Ersetic - MKZ Unia Racibórz
  • Mateusz Wolny - MKZ Unia Racibórz
  • Grzegorz Wanke - MKZ Unia Racibórz
  • Agata Tatar - LKS Dąb Brzeźnica
  • Weronika Szewczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Patryk Ołenczyk - LKS Dąb Brzeźnica
  • Patrycja Sperka - MKZ Unia Racibórz
  • Agata Walerzak - MKZ Unia Racibórz
  • Remigiusz Waśkowski - LKS Dąb Brzeźnica
  • Szymon Dziuba - MKS-SMS Victoria Racibórz
  • Natala Duksa - MKZ Unia Racibórz
  • Julia Ziembicka - MKS-SMS Victoria
  • Patryk Grzegorzewicz - MKS-SMS Victoria
  • Filip Petrończak - MKZ Unia Racibórz
  • Jakub Majdański - MKZ Unia Racibórz
  • Rafał Żyła - MKS-SMS Victoria
  • Patryk Gołuchowski - LKS Dąb Brzeźnica
  • Gracjan Głogiewicz - MKZ Unia Racibórz
  • Patryk Ogonowski - MKS Sparta Kuźnia Raciborska
  • Kamil Tarnawski - KS Łamator Racibórz
  • Denis Plakhtyr - KS Łamator Racibórz
  • Łukasz Janeczko - KS Łamator Racibórz
  • Kamil Nowak - KS Łamator Racibórz

Nagrody rzeczowe Starosty Raciborskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku otrzymali:

  • Tomasz Wawrzyńczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Krzysztof Prasek - MKZ Unia Racibórz
  • Dawid Bubak - MKS-SMS Victoria
  • Kamil Czarnecki - MKZ Unia Racibórz
  • Magdalena Modrzejewska - MKS-SMS Victoria
  • Mateusz Zając - MKS-SMS Victoria
  • Julia Bura - MKS-SMS Victoria
  • Katarzyna Zarembik - MKS-SMS Victoria
  • Anna Karczmarczyk - MKS-SMS Victoria
  • Julia Basińska - MKZ Unia Racibórz
  • Kamil Zakrzewski - MKZ Unia Racibórz
  • Piotr Stolarczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Karol Staniewicz - MKZ Unia Racibórz
  • Jarosław Lesik - MKS-SMS Victoria
  • Jakub Wituszyński - MKS-SMS Victoria
  • Miłosz Mencel - MKS-SMS Victoria
  • Andrea Ratajczak - MKZ Unia Racibórz
  • Kajetan Jakubowski - MKZ Unia Racibórz
  • Kamila Kasprów - LKS Dąb Brzeźnica
  • Julia Michniewicz - LKS Dąb Brzeźnica
  • Wojciech Iwanowski - MKZ Unia Racibórz
  • Kamil Legan - KS Łamator Racibórz
  • Krzysztof Mucha - KS Łamator Racibórz
  • Ewa Szymik - MKS Sparta Kuźnia Raciborska
  • Ignacy Kosmala - KS Łamator Racibórz

Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2018 roku otrzymali:

  • Piotr Żurawik - MKZ Unia Racibórz
  • Piotr Morka - MKS-SMS Victoria
  • Piotr Krużołek - MKS-SMS Victoria
  • Krzysztof Ołenczyn - LKS Dąb Brzeźnica
  • Paweł Drzeżdżon - LKS Dąb Brzeźnica
  • Michał Grzeszczuk - LKS Dąb Brzeźnica
  • Maciej Kriwieniok - MKS Sparta Kuźnia Raciborska
  • Tomasz Jabłonka - KS Łamator Racibórz
  • Hubert Skornia - LKS Dąb Brzeźnica
  • Sławomir Szwed - MKS-SMS Victoria
  • Ludmiła Nowacka - MKS-SMS Victoria
  • Janusz Gałązka - LKS Dąb Brzeźnica

Nagrody Prezydenta Miasta Racibórz dla Najlepszych zawodników za osiągnięcia sportowe w roku 2018 otrzymali:

  • Kamil Legan - KS Łamator
  • Ignacy Kosmala - KS Łamator
  • Krzysztof Mucha - KS Łamator
  • Łukasz Janeczek - KS Łamator
  • Kamil Tarnawski - KS Łamator
  • Denys Plakhtyr - KS Łamator
  • Kamil Nowak - KS Łamator
  • Wojciech Nowak - Berserkers Team Racibórz
  • Agata Walerzak - MKZ Unia Racibórz
  • Natalia Duksa - MKZ Unia Racibórz
  • Gracjan Głogiewicz - MKZ Unia Racibórz
  • Filip Petrończak - MKZ Unia Racibórz
  • Andrea Ratajczak - MKZ Unia Racibórz
  • Miłosz Kuźnia - MKZ Unia Racibórz
  • Agnieszka Król - MKZ Unia Racibórz
  • Krzysztof Prasek - MKZ Unia Racibórz
  • Julia Łukasiak - MKZ Unia Racibórz
  • Jakub Otulak - MKZ Unia Racibórz
  • Piotr Stolarczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Julia Basińska - MKZ Unia Racibórz
  • Paula Kozłow - MKZ Unia Racibórz
  • Karol Staniewicz - MKZ Unia Racibórz
  • Mateusz Szewczuk - MKZ Unia Racibórz
  • Weronika Szewczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Jakub Majdański - MKZ Unia Racibórz
  • Mateusz Iwanowski - MKZ Unia Racibórz
  • Kamil Czarnecki - MKZ Unia Racibórz
  • Dawid Mkrtchyan - MKZ Unia Racibórz
  • Arkadiusz Gucik - MKZ Unia Racibórz
  • Kamil Zakrzewski - MKZ Unia Racibórz
  • Kajetan Jakubowski - MKZ Unia Racibórz
  • Wojciech Iwanowski - MKZ Unia Racibórz
  • Tomasz Wawrzyńczyk - MKZ Unia Racibórz
  • Nils Heiduczek - MKZ Unia Racibórz
  • Piotr Gołąbek - MKZ Unia Racibórz
  • Grzegorz Wanke - MKZ Unia Racibórz
  • Dawid Ersetic - MKZ Unia Racibórz
  • Patrycja Sperka - MKZ Unia Racibórz
  • Beata Maruszczyk - MKS-SMS Victoria
  • Miłosz Mencel - MKS-SMS Victoria
  • Jakub Wituszyński - MKS-SMS Victoria
  • Mateusz Zając - MKS-SMS Victoria
  • Anna Karczmarzyk - MKS-SMS Victoria
  • Katarzyna Zarembik - MKS-SMS Victoria
  • Julia Bura - MKS-SMS Victoria
  • Dawid Bubak - MKS-SMS Victoria
  • Magdalena Modrzejewska - MKS-SMS Victoria
  • Jarosław Lesik - MKS-SMS Victoria
  • Rafał Żyła - MKS-SMS Victoria
  • Julia Ziembicka - MKS-SMS Victoria
  • Patryk Grzegorzewicz - MKS-SMS Victoria
  • Szymon Dziuba - MKS-SMS Victoria
  • Sebastian Jezierzański - LKS Dąb Brzeźnica
  • Mateusz Kampik - LKS Dąb Brzeźnica
  • Patryk Ołenczyn - LKS Dąb Brzeźnica
  • Patryk Gołuchowski - LKS Dąb Brzeźnica
  • Remigiusz Waśkowski - LKS Dąb Brzeźnica
  • Nikol Chluba - LKS Dąb Brzeźnica
  • Agata Tatar - LKS Dąb Brzeźnica
  • Julia Michniewicz - LKS Dąb Brzeźnica
  • Kamila Kasprów - LKS Dąb Brzeźnica
  • Monika Brzostek - Siatkówka Plażowa

Nagrody finansowe Prezydenta dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2018 roku otrzymali:

  • Rafał Bałys - MKS-SMS Victoria
  • Joanna Skalik - MKS SMS Victoria
  • Piotr Szczeponiok - MKZ Unia Racibórz
  • Mateusz Wanke - MKZ Unia Racibórz
  • Ryszard Wolny - MKZ Unia Racibórz
  • Michał Musioł - KS Łamator Racibórz
  • Zdzisława Karczewicz - MKZ Unia Racibórz
  • Grzegorz Frankowski - MKZ Unia Racibórz
  • Katarzyna Marców - MKS-SMS Victoria
  • Beata Szyjka - MKS SMS Victoria