Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Odra Wodzisław trenuje w słonecznej Hiszpanii

19.02.2019 15:07 | 14 komentarzy | kozz

Choć to tylko lider klasy okręgowej, to jego piłkarze i sztab szkoleniowy przebywają na obozie przygotowawczym w hiszpańskiej Gandii. To m.in. efekt współpracy z Levante UD.

Odra Wodzisław trenuje w słonecznej Hiszpanii
fot. Odra Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgrupowanie Odry rozpoczęło się 16 lutego i potrwa jeszcze 5 dni. - Celem obozu jest ściśle zmaksymalizowany trening wraz z rozegraniem meczów kontrolnych - tłumaczy Adam Burek, asystent trenera Ryszarda Wieczorka.

W środę Odra rozegra pierwszy sparing z Paterną CF, a w piątek drugi z Levante U19. Obie drużyny to III poziom rozgrywkowy w Hiszpanii.

Piłkarze Odry trenują dwa razy dziennie o 10:00 i 15:30. Co dwa dni biorą także udział w dodatkowym treningu o godz. 6:15. Przebywający na zgrupowaniu zawodnicy korzystają także z odnowy biologicznej. - Są także odprawy teoretyczne, bardzo ważna jest dla nas również integracja i scalanie całego zespołu - dodał Burek, który podkreśla, że w Hiszpanii są świetne warunki do pracy.

Wśród 26 nazwisk piłkarzy, którzy przebywają na zgrupowaniu brakuje niestety Dawida Janczyka, którego kontuzja okazała się zbyt poważna. - To poważna kontuzja mięśniowa po meczu kontrolnym z Szombierkami Bytom. Został zdiagnozowany przez doktora Ficka i poddany maksymalnie szybkiej rehabilitacji, którą przechodzi - tłumaczy Adam Burek.

Zawodnicy przebywający na obozie: M. Musioł, R. Mrozek, M. Kacperski, A. Niemyjski, K. Krzyżok, B. Szczepanek, D. Czorniczek, M. Kasprzyk, P. Antończak, M. Rymer, J. Wieczorek, P. Dudziński, P. Szymiczek, M. Zganiacz, P. Kolasa, K. Malinowski, S. Duczek, J. Białas, A. Gać, D. Tarka, A. Turkson, B.J. Rodriguez, P. Zieliński, P. Gałązka + zawodnicy z Akademii Klubu: F. Franiczek i T. Kabut.

Sztab: R. Wieczorek, A. Burek, A. Szybis, G. Smiatek, Ł. Pisarek i K. Rusok.