Niedziela, 15 września 2019

imieniny: Albina, Nikodema, Marii

RSS

Onico za silne. Jastrzębski Węgiel będzie musiał walczyć o półfinał

17.03.2019 22:14 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką w trzech setach zakończył się wyjazd zawodników Jastrzębskiego Węgla na mecz 23. kolejki rozgrywek Plus Ligi do Warszawy. Taki wynik oznacza, że jastrzębianie stracili szansę na drugie miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek, które gwarantuje bezpośredni awans do półfinału rozgrywek.

Onico za silne. Jastrzębski Węgiel będzie musiał walczyć o półfinał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek niedzielnego spotkania miał wyrównany przebieg. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:5). W kolejnych akcjach Onico dorzuciło do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" czym zmusili do reakcji trenera jastrzębskiego klubu - Roberto Santilliego, który poprosił o przerwę (10:6). Ta nie podziałała motywująco na jego podopiecznych, którzy w dalszej fazie seta tracili do rywali już sześć punktów (14:8). Jastrzębianie zdołali odrobić część strat i wchodząc w decydujący fragment seta przegrywali tylko trzema "oczkami" (20:17). W końcówce goście odrobili starty doprowadzając do remisu po 24, a po chwili mieli w górze piłkę setową (24:25). Nie wykorzystali jej jednak i przegrali ostatecznie do 25.

Drugi set w początkowej fazie nie różnił się od poprzedniego. Od początku obie ekipy rywalizowały punkt za punkt, jednak przewagę jako pierwsi ponownie wypracowali sobie warszawiacy, którzy wyszli na prowadzenie 7:4. Przerwa o którą poprosił włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla nie przyniosła efektu, a konsekwentnie grający gospodarze w kolejnych akcjach powiększyli swoją przewagę do sześciu "oczek" (15:9). Wkraczając w decydującą fazę seta Onico utrzymało sześciopunktową przewagę (21:15). Ostatnie akcje padły łupem świetnie dysponowanych siatkarzy ze stolicy, którzy wygrali bardzo wysoko do 15 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Obraz gry w trzecim secie, w początkowej jego fazie nie różnił się od poprzednich. Do stanu po 7 żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć większej przewagi. Tą jako pierwsi po raz kolejny tego dnia jako pierwsi wypracowali sobie gospodarze, którzy z czasem wyszli na trzypunktowe prowadzenie (14:11). W kolejnych akcjach obraz gry nie uległ zmianie i wchodząc w decydującą fazę gry miejscowi prowadzili pewnie 20:16. W końcówce jastrzębianie nie byli w stanie odwrócić losów partii i przegrali do 21, a całe spotkanie 3:0 tracąc tym samym szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli na koniec fazy zasadniczej.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został środkowy warszawskiej drużyny - Graham Vigrass.

Onico Warszawa - Jastrzębski Węgiel : (27:25, 25:15, 25:21)

Onico: Brizard, Kwolek, Vigrass, Kurek, Łukasik, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Penchev

Jastrzębski: Kampa, Ferens, Kosok, Konarski, Fromm, Hain oraz Rusek (libero), Wolański, Bucki, Popiwczak