Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto teraz rządzi Odrą Wodzisław? Są duże zmiany!

W maju 2018 roku nastąpiły solidne zmiany w klubie z Wodzisławia Śląskiego. Na zwołanej konferencji przedstawiono nową prezes, Izabelę Andrzejczyk, a dyrektorem sportowym został Sebastian Paulus. Kilka dni temu w Odrze wybrano nowe władze, a dotychczasowym podziękowano za pracę włożoną na rzecz klubu.

Kto teraz rządzi Odrą Wodzisław? Są duże zmiany!
W spotkaniu z nowym sponsorem uczestniczył obecny prezes klubu Grzegorz Smiatek wraz z menadżerem Jorgem Fusterem Mollą ściśle współpracującym na linii Levante-Odra Wodzisław. / fot. Odra Wodzisław

Ankieta

Czy Odra Wodzisław awansuje w tym sezonie do IV ligi?
Zobacz więcej

O ile prezes Andrzejczyk nie była zbyt często widywana na meczach, o tyle Sebastian Paulus, czy wiceprezes Patryk Gruszka jak najbardziej byli częstymi gośćmi. Ten ostatni nawet przed dwoma miesiącami był główną postacią podczas podpisywania umowy partnerskiej Odry z hiszpańskim Levante UD. Nikogo z wyżej wymienionych osób nie ma już w klubie. - Nikt z poprzednich władz nie pracuje już w klubie, pomagają w sposób nieoficjalny, na mniejszą skalę, a rozstanie nastąpiło w przyjacielskiej atmosferze - tłumaczy nam II trener Odry Wodzisław, wyznaczony przez klub do kontaktu z mediami, Adam Burek.

A więc kto teraz oficjalnie kieruje Odrą? Klub z Wodzisławia Śląskiego o zmianach w zarządzie poinformował tuż przed podpisywaniem umowy sponsorskiej z jednym z zakładów bukmacherskich. - Po ogromnych zmianach w naszym klubie robimy kolejny krok. Odra Wodzisław podpisała umowę sponsoringową ze znanymi zakładami bukmacherskimi. W spotkaniu z nowym sponsorem uczestniczył obecny prezes klubu Grzegorz Smiatek wraz z menadżerem Jorgem Fusterem Mollą ściśle współpracującym na linii Levante-Odra Wodzisław. Umowa będzie obowiązywać do końca obecnego roku z możliwością przedłużenia. Dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na owocną współpracę - czytaliśmy w komunikacie opublikowanym przez Odrę na jednym z portali społecznościowych.

Podpytaliśmy w klubie zatem kto teraz zarządza wodzisławskim klubem, który zdaje się wstawać z kolan. - Praca nad prawnymi zmianami w strukturach zarządzających klubu trwała od początku aktualnego sezonu, stąd jesteśmy niezwykle zadowoleni, że planowane zmiany zostały dokonane. To ogromny krok naprzód w aktualnej historii klubu. Powodem zmian było odzyskanie całkowitej kontroli nad klubem, w celu posiadania narzędzi do jego maksymalnego wzrostu. Ma to związek z KRS i poprzednimi władzami, stąd wybraliśmy nowy zarząd - powiedział nam A. Burek.

Nowym prezesem został zatem Grzegorz Smiatek, który podczas ostatniego meczu Odry Wodzisław w protokole meczowym widniał jako trener bramkarzy. On też podpisywał umowę z zakładami bukmacherskimi. - W nowym zarządzie są ludzie związani z klubem i codziennie mu oddani, ludzie którzy mają realny wpływ na rozwój klubu - tłumaczy trener Burek.

Prezesem został Grzegorz Smiatek. Członkiem zarządu klubu - Mateusz Kamiński, ściśle związany ze środowiskiem kibiców, którzy są dla klubu bardzo ważni.

Dyrektorem sportowym został Jacek Gorczyca, który oprócz pracy w sztabie szkoleniowym odpowiada w klubie również za wiele istotnych spraw organizacyjnych i strukturalnych, a dyrektorem ds. marketingu jest Łukasz Pisarek.

- Jako klub chcemy podziękować poprzednim władzom za trud włożony w pracę na rzecz klubu. Pierwszym naszym sukcesem pod rządami nowych władz jest niewątpliwie podpisanie oficjalnej umowy sponsoringowej ze znanymi zakładami bukmacherskimi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż tak znana i szanowana marka zdecydowała się na współpracę z naszym klubem, co świadczy o tym, że rozwijamy się w bardzo szybkim tempie i jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym - podsumował Adam Burek, II trener Odry Wodzisław.

Odra Wodzisław rywalizuje w grupie III klasy okręgowej. Jest na dobrej drodze do awansu na poziom IV ligi. Aktualnie jest wiceliderem i przegrywa z Unią Turza Śląska jedną bramką w bilansie bramkowym. Jednakże pod koniec sezonu przy takiej samej liczbie punktów decydować będzie bezpośrednia konferontacja pomiędzy tymi zespołami (po pierwszym meczu w rundzie jesiennej to Odra jest lepsza wygrywając 3:0). Jeśli rywalizacja pomiędzy tymi drużynami będzie szła "łeb w łeb" do końca sezonu, a w dwumeczu lepsza okaże się Odra, to właśnie podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka będą mogli świętować awans. Do tego jednak jeszcze długa droga, bo 13 ligowych kolejek. Najbliższy mecz Odra rozegra w Nędzy z tamtejszym LKS 1908 (9. miejsce).

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~marek1c (83.26. * .177) 29.03.2019 14:31

A ja widzialem na snapczacie jak mlodziez MKP (14 lat) pije alkohol na domowce. Talenty pilkarskie po wuju.

~obiektyw (78.10. * .113) 29.03.2019 14:19

No to zobacz z kim gra mlodziez z MKP a z kim gra APN ? Z wioskami dookola !!!

anonimus 29.03.2019 12:58

Borok nie wiy co to je fuzbal a się wypowiado.

~fasaf (77.252. * .39) 29.03.2019 12:39

Borok, powiedz mi w takim razie, co to są za drużyny?
https://www.laczynaspilka.pl/druzyna-sezon/apn-odra-sp-z-o-o/273265.html
https://www.laczynaspilka.pl/druzyna-sezon/apn-odra-sp-z-o-o/298022.html

~borok (85.14. * .114) 29.03.2019 07:16
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

do poniżej w tych rocznikach nie gra żadna odra bo nie ma drużyn w zeszłym sezonie w tych rocznikach grał goslaw i rapid pod szylden odra teraz się na nich wypięli i odeszli tak więc nie mają tych druzyn

~fasaf (77.252. * .39) 28.03.2019 22:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tak dla uściślenia, młodzież z APN Odra gra w rozgrywkach rocznika 2006, 2008 i 2009, a MKP przegrało 3-2 z drużyną Gosława Jedłownik, która należy do VfL Fussbalschule i która gra w koszulkach z herbem Odry Wodzisław.

~Tygo (83.10. * .28) 28.03.2019 21:36

dofasaf juniorzy mkp przegrali z juniorami z mkp 3-2 to co piszesz farmazony sorawdz w necie

Pokaż więcej