Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Awanse i spadki – stan na dzień 08.05.2019 [Aktualizacja]

08.05.2019 16:37 | 14 komentarzy | (ak)

Kwestie awansów i spadków dla wielu sympatyków futbolu są zawsze wielką zagadką. Niebawem zakończą się rozgrywki piłkarskie bieżącego sezonu, dlatego na podstawie aktualnie obowiązujących regulaminów, sporządziliśmy wykaz drużyn Podokręgów Racibórz i Rybnik (od IV ligi do C klasy), które obecnie mogą mieć powody do radości, ale też i zmartwień. Zapraszamy do lektury.

Awanse i spadki – stan na dzień 08.05.2019 [Aktualizacja]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

  • Udział w barażu o awans do III ligi: Czaniec.
  • Spadek do klasy okręgowej: Płomień Połomia, Spójnia Landek i Odra Centrum Wodzisław Śląski.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czaniec244838:15
2.Kuźnia Ustroń244848:22
3.Decor Bełk244751:30
4.Drzewiarz Jasienica244340:26
5.Tyski Sport II244344:32
6.Polonia Łaziska Górne233934:23
7.Czechowice-Dziedzice243742:31
8.Wilki Wilcza243136:41
9.Goczałkowice242930:31
10.Podbeskidzie B-B II242928:38
11.Radziechowy-Wieprz242928:27
12.Dąb Gaszowice242531:55
13.Unia Racibórz242331:44
14.Odra Centrum Wodzisław Śl.242334:34
15.Spójnia Landek232222:35
16.Płomień Połomia24725:78

Klasa okręgowa – grupa 2 (Śląski ZPN)

  • Awans do IV ligi: Unia Książenice.
  • Spadek do rybnickiej A klasy: Naprzód Rydułtowy i ROW Rybnik II.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Unia Książenice246083:32
2.Rymer Rybnik245876:25
3.Piast Gliwice II245485:31
4.Jedność Przyszowice244569:46
5.Czerwionka243952:44
6.Zameczek Czernica243737:32
7.Sośnica Gliwice243546:44
8.Pierwszy Chwałowice243463:46
9.Orzeł Mokre243349:57
10.ROW Rybnik II233152:44
11.Rachowice232727:48
12.Tęcza Wielowieś242333:50
13.Naprzód Lipiny242028:78
14.Przyszłość Ciochowice241729:53
15.Czarni Pyskowice241726:75
16.Naprzód Rydułtowy241333:83

Klasa okręgowa – grupa 3 (Śląski ZPN)

  • Awans do IV ligi: Odra Wodzisław Śląski.
  • Spadek do raciborskiej A klasy: Przyszłość Rogów, Kornowac, Rafako Racibórz i Naprzód Syrynia.
  • Spadek do rybnickiej A klasy: Gwiazda Skrzyszów.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Odra Wodzisław Śląski246695:14
2.Unia Turza Śląska246195:16
3.Forteca Świerklany244857:37
4.Naprzód Borucin244559:34
5.Granica Ruptawa243957:43
6.Polonia Marklowice243930:34
7.Nędza243963:68
8.Krzyżanowice243743:38
9.Silesia Lubomia243636:39
10.Czarni Gorzyce243548:46
11.Gwiazda Skrzyszów243043:32
12.Naprzód Czyżowice242748:62
13.Naprzód Syrynia242034:61
14.Rafako Racibórz241018:86
15.Kornowac241029:94
16.Przyszłość Rogów24925:76

A klasa (Podokręg Racibórz)

  • Awans do klasy okręgowej: Tworków.
  • Udział w barażu o utrzymanie w raciborskiej A klasie: Zawada Książęca.
  • Spadek do raciborskiej B klasy: Zawada, Lyski, Brzezie i Pszów.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Tworków246197:26
2.Krzanowice245989:31
3.Studzienna245570:22
4.Kobyla245272:54
5.Nowa Wieś244175:43
6.Rudy243755:43
7.Pietrowice Wielkie243748:44
8.Kuźnia Raciborska243448:57
9.Chałupki243145:52
10.Pawłów242963:66
11.Raszczyce242748:62
12.Zawada Książęca242439:61
13.Pszów242439:68
14.Brzezie242230:54
15.Lyski241036:75
16.Zawada24924:120

A klasa (Podokręg Rybnik)

  • Awans do klasy okręgowej: Łaziska.
  • Spadek do rybnickiej B klasy: Kamień, Dębieńsko i Gotartowice.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Łaziska245962:24
2.Radziejów-Popielów245480:45
3.Niewiadom244967:33
4.Orzepowice244479:44
5.Wilchwy244067:35
6.Bełk II243970:38
7.Żory243765:64
8.Ochojec243649:35
9.Jejkowice243654:44
10.Radlin243552:44
11.Baranowice243143:56
12.Boguszowice242746:63
13.Szczejkowice242142:89
14.Gotartowice242033:73
15.Dębieńsko241431:86
16.Kamień241223:90