Wtorek, 17 września 2019

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

Stadion przy Srebrnej zarósł, ale jest przywracany do stanu używalności

22.05.2019 10:49 | 8 komentarzy | kozz

Boisko przy Srebrnej w Raciborzu nie przypomina miejsca do rozgrywania meczów w piłkę nożną, a bardziej tor przeszkód podczas zabaw na dożynkach.

Stadion przy Srebrnej zarósł, ale jest przywracany do stanu używalności
fot. fb/Mateusz Kocot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji podsyłano zdjęcia zapuszczonego stadionu. Najpierw murawa na której jeszcze nie tak dawno rozgrywano mecze była całkowicie zarośnięta, obecnie jest skoszona, ale trawa nie została zebrana, przez co stadion można pomyślić z polem pod rolę. - Trawa miała być skoszona i zebrana, ale okazało się, że była awaria przyczepki zbierającej trawę. Dziś trawa ma zostać zebrana - tłumaczy prezes Unii Jarosław Rachwalski.

Obecnie stadion jest nieużywany. - Będziemy zwracać się z prośbą o pomoc w naprawie dachu trybuny, który został poważnie uszkodzony podczas wichury w marcu tego roku. Jak doprowadzimy boisko do stanu używalności, to piłkarze wrócą na treningi przy Srebrnej. W toku jest też opracowywanie dokumentacji mającej na celu zrobienie projektu na sztuczną nawierzchnię. Boisko ma powstać w miejscu wału za głównym boiskiem prostopadle do płyty głównej, która zostanie przesunięta bliżej ulicy Srebrnej - powiedział prezes Rachwalski.

Piłkarze jesienią przeprowadzili się na stadion miejski przy Zamkowej tam trenując i tam rozgrywając mecze IV ligi. W najbliższą sobotę o godz. 17 rozegrają przy Zamkowej bardzo ważny mecz z Dębem Gaszowice, który jest kluczowy w kontekście utrzymania Unii w rozgrywkach czwartej ligi.