Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Reprezentantki gliwickiej Politechniki Akademickimi Mistrzyniami Śląska

W rozegranych w ubiegłą sobotę w Mysłowicach Akademickich Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej złote medale w kategorii kobiet zdobyły reprezentujące gliwicką Politechnikę Śląską Aleksandra Elko i Joanna Moczko. Wśród mężczyzn brązowe medale zdobyli Kacper Ledwoń i Kamil Dębski z PWSZ Racibórz.

Reprezentantki gliwickiej Politechniki Akademickimi Mistrzyniami Śląska
fot. Daniel Szer

W sobotnim turnieju w kategorii kobiet udział wzięło 28 par z dziesięciu uczelni. Stawką oprócz medali Akademickich Mistrzostw Śląska były również przepustki do półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który w dniach 26-28 maja rozegrany zostanie w Dąbrowie Górniczej. Awans uzyskało jedenaście najlepszych par z zachowaniem zasady, że jedną uczelnię w rozgrywkach ogólnopolskich reprezentować mogą maksymalnie trzy pary.

Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki Politechniki Śląskiej Gliwice: Aleksandra Elko - na co dzień libero pierwszoligowej drużyny z Gliwic, w parze z Joanną Moczko, które w finale pokonały zawodniczki z AWF-u Katowice - Magdalenę Kaszubę i Alicję Krusiewicz. Na najniższym stopniu podium uplasowały się przedstawicielki UJD Częstochowa - Aleksandra Smykla i Karolina Wróbel, które w meczu o brąz pokonały inne reprezentantki gliwickiej uczelni - Kamilę Toborek i Karolinę Krzeszewską. Pozostałe pary Politechniki Śląskiej zajęły dalsze miejsca. Na 13. miejscu turniej zakończyły Agata Kroplewska i Nicole Rybakiewicz, natomiast na 17. Iga Piątek w parze z Malwiną Stroińską. W turnieju udział wzięły również Aleksandra Kończyk i Martyna Buchalik reprezentujące inną uczelnię z naszego regionu - PWSZ Racibórz. Zmagania zakończyły one na 17. miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Aleksandra Elko/Joanna Moczko (Politechnika Śląska Gliwice)
2. Magdalena Kaszuba/Alicja Krusiewicz (AWF Katowice)
3. Aleksandra Smykla/Karolina Wróbel (UJD Częstochowa)
4. Kamila Toborek/Karolina Krzeszewska (Politechnika Śląska Gliwice)
...
13. Agata Kroplewska/Nicole Rybakiewicz (Politechnika Śląska Gliwice)
17. Iga Piątek/Malwina Stroińska (Politechnika Śląska Gliwice)
      Aleksandra Kończyk/Martyna Buchalik (PWSZ Racibórz)

W klasyfikacji drużynowej Politechnika Śląska Gliwice zajęła 2. miejsce ustępując tylko katowickiemu AWF-owi. PWSZ Racibórz zajęło 8. miejsce.


W tym samym czasie rozegrany został również turniej w kategorii mężczyzn, w którym udział podobnie jak wśród kobiet wzięło 28 par. Najlepiej spośród przedstawicieli uczelni naszego regionu zaprezentowali się Kacper Ledwoń i Kamil Dębski z PWSZ Racibórz, którzy zajęli 3. miejsca. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci gliwickiej Politechniki Śląskiej - Krzysztof Czekała i Grzegorz Łata. Oprócz nich awans do półfinału Mistrzostw Polski uzyskali Miłosz Zasłonka i Michał Szmajduch z PWSZ Racibórz, którzy zajęli 7. miejsce. Na 13. miejscu zmagania zakończyli natomiast Piotr Kaleta i Karol Undas oraz Jędrzej Lach i Maciej Piotrowski - obie pary reprezentowały gliwicką uczelnię.

Klasyfikacja końcowa:

1. Daniel Kmita/Mateusz Łysikowski (AWF Katowice)
2. Adam Szymczak/Karol Tarnowski (UE Katowice)
3. Kacper Ledwoń/Kamil Dębski (PWSZ Racibórz)
4. Krzysztof Czekała/Grzegorz Łata (Politechnika Śląska Gliwice)
5. Karol Kania/Michał Ciebień (Politechnika Śląska Gliwice)
...
7. Miłosz Zasłonka/Michał Szmajduch (PWSZ Racibórz)
...
13. Piotr Kaleta/Karol Undas (Politechnika Śląska Gliwice)
     Jędrzej Lach/Maciej Piotrowski (Politechnika Śląska Gliwice)

W klasyfikacji drużynowej podobnie jak w kategorii kobiet najlepszy okazał się AWF Katowice. Drugie miejsce zajęła Politechnika Śląska Gliwice. PWSZ Racibórz było szóste.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].