Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Odra Wodzisław o krok od awansu do IV ligi

26.05.2019 11:33 | 3 komentarze | kozz

Zwycięstwo 3:0 w Syryni znacząco przybliżyło wodzisławską Odrę do awansu na poziom czwartoligowy. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka mają teraz osiem punktów przewagi nad drugą Unią Turzą Śląska i nawet jeśli Unici wygrają dziś z Nędzą, to punktów przewagi zostanie nadal aż 5, a do końca sezonu pozostaną już tylko 3 mecze. Awans do IV ligi jeszcze nie jest przesądzony, ale jest już bardzo blisko.

Odra Wodzisław o krok od awansu do IV ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odra wygrała 24 mecz w sezonie na 27. Pozostałe 3 zremisowała. Lider z Wodzisławia osiąga średnio 4 i pół gola zdobytego na mecz, a traci nieco ponad pół bramki na spotkanie. 

Już teraz należy przypuszczać, że wynik Odry będzie najlepszym w XXI wieku biorąc pod uwagę rozgrywki okręgówki w katowickiej grupie III. Do tej pory najlepszy wynik zanotowała Polonia Marklowice. Awansując w sezonie 2002/03 do czwartej ligi wygrała 26 na 30 meczów, 4 remisując i strzelając 103 bramki. Odra ma aktualnie 75 punktów, 117 bramek zdobytych i 15 straconych.

W meczu rozegranym w Syryni, Odra już w 1. minucie objęła prowadzenie po golu Kacpra Malinowskiego. Sześć minut później było już 2:0 po trafieniu Artura Gacia. Wynik ustalił w 73. minucie Damian Tarka.

Odra już za tydzień gra na swoim stadionie z ostatnią w tabeli Przyszłością Rogów. Jeśli ten mecz wygra, a Unia Turza zaliczy wpadkę w meczach z Nędzą lub Krzyżanowicami, to wodzisławianie będą mogli świętować awans już 1 czerwca.

Naprzód 32 Syrynia - Odra Wodzisław 0:3 (0:2)

Kacper Malinowski 1., Artur Gać 7., Damian Tarka 73.

Skład Naprzodu: Rafał Lupa, Sebastian Walenko, Szymon Sosna (89. Dominik Balcerkowski), Paweł Paprocki (46. Przemysław Sosna), Kamil Nowak, Kacper Mielańczyk, Artur Kuczera, Konrad Kochan, Dawid Bober, Mateusz Sowa, Łukasz Dzierżęga.

Skład Odry: Marcin Musioł, Bryan Joel Rodriguez (46. Mateusz Kasprzyk), Kacper Malinowski (65. Patryk Antończak), Adam Niemyjski (65. Damian Tarka), Patryk Dudziński, Artur Gać, Krzysztof Krzyżok, Błażej Szczepanek (77. Dawid Czorniczek), Piotr Szymiczek, Alexander Turkson (70. Piotr Zieliński), Mariusz Zganiacz.