środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Unia Turza Śląska z Odrą zagra o prestiż

13.06.2019 13:23 | 21 komentarzy | kozz

Mecz XXX kolejki grupy III katowickiej klasy okręgowej już nic nie zmieni w tabeli, ale wciąż jest to rywalizacja o prestiż. Unia Turza Śląska i Odra Wodzisław Śląski walczyły do samego końca o mistrzostwo okręgówki i awans do IV ligi. Ostatecznie to Odra okazała się lepsza i szybciej dobiegła do mety. Unia jednak nie chce poddać się łatwo i zapowiada walkę na 100 proc. w prestiżowym meczu, który w sobotę zostanie rozegrany przy Bogumińskiej w Turzy Śląskiej (g. 17).

Unia Turza Śląska z Odrą zagra o prestiż
Jesienny mecz wygrała Odra 3:0
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Turzy Śląskiej już szykują się do organizacji meczu z Odrą. Dla kibiców z Wodzisławia Śląskiego przygotowane jest 400 biletów.

Pierwotnie w Turzy obie ekipy miały się zmierzyć na koniec rundy jesiennej, ale stróże prawa nie wyrazili wówczas zgody ze względów bezpieczeństwa. Spotkanie ostatecznie udało się rozegrać na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śl. Odra wygrała 3:0, a mecz z trybun według nieoficjalnych danych obserwowało ponad 3 tysiące kibiców.

Teraz czas na rewanż w Turzy Śląskiej. Tym razem służby bezpieczeństwa nie robią już problemów i mecz może odbyć się na kameralnym stadionie Unii. Prestiżowy pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco, zwłaszcza, że obie drużyny w tym sezonie strzeliły ponad 100 goli.

Co dalej z Unią? Wiele wskazuje na to, że z drużyną rozstanie się połowa obecnej kadry. - W tym tygodniu trwają rozmowy odnośnie przyszłości kilku zawodników w naszej drużynie - przekazał Zbigniew Adamczyk z Unii Turza.

Przed rokiem mówiło się o fuzji czwartoligowej Odry Centrum Wodzisław z Turzą Śląską. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a do tematu obie strony miały wrócić zimą. W tym kierunku jednak nie poczyniono kolejnych kroków. W obliczu aktualnej sytuacji i braku awansu Unii do IV ligi znów powróciły plotki - tym razem o wykupieniu licencji Odry Centrum przez klub z Turzy. - Nic z tych rzeczy. Pogodziliśmy się, że sportowo byliśmy gorsi i zostajemy w klasie okręgowej - wyjawił Adamczyk. 

Unia Turza Śląska poza przygotowaniami do meczu z Odrą, szykuje się także do imprezy upamiętniającej 95-lecie istnienie klubu. Świętowanie zaplanowane jest na weekend 21-23 czerwca.