Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Reprezentanci naszych uczelni w czołówce AMP

W rozegranym w dniach 14-16 czerwca na gdyńskiej plaży finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentantki gliwickiej Politechniki Śląskiej i reprezentanci PWSZ w Raciborzu.

Reprezentanci naszych uczelni w czołówce AMP
fot. FB AMP w siatkówce plażowej - finał

W trwającym trzy dni turnieju, który rozgrywany był przy pięknej słonecznej pogodzie udział wzięły po 32 najlepsze kobiece i męskie duety w Polsce. W turnieju kobiet znalazły się dwie pary reprezentujące gliwicką Politechnikę Śląską: Aleksandra Elko grająca w parze z Joanną Moczko oraz Karolina Krzeszewska grająca z Kamilą Toberek. W męskim turnieju udział wzięli natomiast Kacper Ledwoń i Kamil Dębski z PWSZ w Raciborzu.

Turniej bardzo dobrze rozpoczęły Elko i Moczko, które w piątek odniosły dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonały one po tie-breaku parę Witkoś/Kozak, w drugim wygrały w dwóch setach z duetem Kubas/Fudali. Drugi dzień turnieju to kontynuacja bardzo dobrej gry gliwiczanek, które pierwsze tego dnia spotkanie z parą Tomczyk/Kukulska wygrały po tie-breaku dzięki czemu zameldowały się w najlepszej ósemce turnieju. W drugim sobotnim meczu, którego stawką był awans do najlepszej czwórki zawodów Elko i Moczko przegrały w dwóch setach z parą Legieta/Kaczmarek. Reprezentantki Politechniki Śląskiej nie wykorzystały również drugiej szansy na awans do półfinału i przegrały po tie-breaku z parą Kozłowska/Antczak. W niedzielę w meczu o 5. miejsce gliwiczanki pokonały parę Tokarska/Zdon kończąc trzydniowe zmagania na bardzo wysokim 5. miejscu.

Para Krzeszewska Toborek przegrała dwa spotkania 0:2 i zakończyła zmagania na 25. miejscu. W pierwszym meczu pokonały je późniejsze Mistrzynie Polski - Adamek/Błasiak, a w drugim lepszy okazał się duet Pietroczyk/Strużyk.

Klasyfikacja końcowa:

1. Agnieszka Adamek/Izabela Błasiak (UW Warszawa)
2. Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek (LSW Warszawa)
3. Dorota Strąg/Dominika Bilicka (UŁ Łódź)
4.Weronika Antczak/Justyna Kozłowska (UAM Poznań)
5. Aleksandra Elko/Joanna Moczko (PŚ Gliwice)
...
25. Karolina Krzeszewska/Kamila Toborek (PŚ Gliwice)


Od zwycięstwa turniej mężczyzn rozpoczęli reprezentanci PWSZ w Raciborzu, którzy po tie-breaku pokonali parę Wiśniewski/Zych. W drugim meczu Ledwoń i Dębski uznać musieli jednak wyższość pary Maluchnik/Zabłocki, którzy okazali się lepsi w dwóch setach. Kolejny piątkowy mecz to drugie zwycięstwo po tie-breaku raciborskiej pary, która pokonała duet Machowicz/Czarnecki. Sobotę, podobnie jak dzień wcześniejszy raciborzanie rozpoczęli od zwycięstwa, pokonując w dwóch setach parę Juszczak/Juszczak. W kolejnym meczu, również w stosunku 2:0 pokonali parę Białecki/Sulima meldując się tym samym w najlepszej ósemce turnieju. W meczu decydującym o awansie do ćwierćfinału Ledwoń i Dębski przegrali po rozstrzyganym na przewagi tie-breaku z parą Ilewicz/Parcej. W niedzielnym meczu o 7. miejsce lepsi od raciborzan okazali się Stręk/Pieniążek, przez co zawodnicy PWSZ zakończyli turniej na wysokim 8. miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Michał Głowacki/Michał Witkoś (UMB Białystok)
2. Adam Manios/Michał Korycki (SAN Łódź)
3. Rafał Maluchnik/Jakub Zabłocki (UWM Olsztyn)
...
8. Kacper Ledwoń/Kamil Dębski (PWSZ w Raciborzu)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].