Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

27.06.2019 16:43 | 4 komentarze | kozz

Reorganizacja piłkarskiej klasy okręgowej na Śląsku sprawiła, że wiele zmieniło się na szczeblu szóstego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Zamiast grupy częstochowskiej, bielskiej i czterech katowickich, powstały grupy terytorialne z przydziałem do konkretnego podokręgu. Od sezonu 2019/20 mamy grupy: Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec, Racibórz-Rybnik, Katowice-Sosnowiec, Bielsko-Biała-Tychy i Skoczów-Żywiec. Warto szczególną uwagę zwrócić na grupy 1 i 3, w których znajdują się drużyny o których piszemy na naszym portalu.

Tak wygląda podział nowej okręgówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa 1 - Bytom-Zabrze (16 zespołów)

  • LKS Drama Zbrosławice - Awans do IV ligi
  1. GKS Piast II Gliwice
  2. LKS Orzeł Miedary
  3. LKS Jedność 32 Przyszowice
  4. KS Sośnica Gliwice
  5. HKS Odra Miasteczko Śląskie
  6. KS 94 Rachowice
  7. LKS Przyszłość Ciochowice
  8. KS Silesia Miechowice
  9. LKS Tęcza Wielowieś
  10. KS Górnik Bobrowniki Śląskie
  11. MKSR Czarni Pyskowice
  12. LKS Sokół Orzech
  13. DKS Czarni Kozłowa Góra - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Bytom
  14. UKS Unia Strzybnica - 2. miejsce w A klasie Podokręgu Bytom
  15. ŁTS Łabędy - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Zabrze
  16. MKS Concordia Knurów - 2. miejsce w A klasie Podokręgu Zabrze

Brak spadków do A klasy


Grupa 2 - Częstochowa-Lubliniec (16 zespołów)

  • MLKS Znicz Kłobuck - Awans do IV ligi
  1. MKS Myszków - Spadek z IV ligi
  2. LKS Zieloni Żarki - Spadek z IV ligi
  3. KS Panki
  4. LKS Amator Golce
  5. MLKS Woźniki
  6. KS Stradom Częstochowa
  7. LKS Olimpia Truskolasy
  8. GLKS Gmina Kłomnice
  9. MGLKS Liswarta Krzepice
  10. KS Piast Przyrów
  11. LKS Warta Mstów
  12. KS Unia Kalety
  13. LKS Pogoń Kamyk
  14. LKS Grom Cykarzew - 1. miejsce w grupie 1 w A klasie Podokręgu Częstochowa
  15. GKS Unia Rędziny - 1. miejsce w grupie 2 w A klasie Podokręgu Częstochowa
  16. LKS Jedność Boronów - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Lubliniec

Spadek do A klasy:

  • LKS Sparta Lubliniec
  • LKS Warta Kamieńskie Młyny
  • LKS Lotnik Kościelec
  • KS Orzeł Kiedrzyn
  • LKS Orzeł Psary-Babienica
  • KS Olimpia Huta Stara

Grupa 3 - Racibórz-Rybnik (18 zespołów)

  • LKS Unia Książenice - Awans do IV ligi
  • APN Odra Wodzisław Śląski - Awans do IV ligi
  1. KS Unia Racibórz - Spadek z IV ligi
  2. GKS Dąb Gaszowice - Spadek z IV ligi
  3. KS Płomień Połomia - Spadek z IV ligi
  4. KS Unia Turza Śląska
  5. KS Naprzód Borucin
  6. LKS Krzyżanowice
  7. LKS Czarni Gorzyce
  8. LKS Silesia Lubomia
  9. LKS 1908 Nędza
  10. KS Rymer Rybnik
  11. LKS Forteca Świerklany
  12. MKS Czerwionka
  13. LKS Granica Ruptawa
  14. KS ROW II 1964 Rybnik
  15. KS Polonia Marklowice
  16. GKS Pierwszy Chwałowice
  17. LKS Polonia Łaziska - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Rybnik
  18. LKS Tworków - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Racibórz

Spadek do A klasy:

  • LKS Gwiazda Skrzyszów
  • KS Naprzód Rydułtowy
  • LKS Zameczek Czernica
  • LKS Naprzód Czyżowice
  • LKS Naprzód 32 Syrynia
  • KS Przyszłość Rogów
  • KS Rafako Racibórz
  • KS Kornowac

Grupa 4 - Katowice-Sosnowiec (18 zespołów)

  • AKS Mikołów - Awans do IV ligi
  1. KS Górnik Piaski - Spadek z IV ligi
  2. LGKS 38 Podlesianka Katowice
  3. LKS Pogoń Imielin
  4. BKS Sparta Katowice
  5. GKS Urania Ruda Śląska
  6. LKS Orzeł Mokre
  7. UKS MK Górnik Katowice
  8. ŚKS Naprzód Lipiny
  9. MKS Siemianowiczanka
  10. JSP Szczakowianka
  11. MKS Górnik Wojkowice
  12. LKS Tęcza Błędów
  13. Zagłębie II Sosnowiec
  14. AKS Górnik Niwka
  15. LKS Źródło Kromołów
  16. KS Cyklon Rogoźnik
  17. KS Niwy Brudzowice - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Sosnowiec
  18. GKS Wawel Wirek - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Katowice

Spadek do A klasy:

  • MKS Górnik 09 Mysłowice
  • AKS Wyzwolenie Cez Chorzów
  • MKS Łazowianka - Wysoka Łazy
  • SKS Łagisza

Grupa 5 - Bielsko-Biała-Tychy (16 zespołów)

  1. BKS Stal Bielsko-Biała
  2. LKS Bestwina
  3. LKS Pasjonat Dankowice
  4. MKS Lędziny
  5. MKS Iskra Pszczyna
  6. SKS Fortuna Wyry
  7. BTS Rekord II Bielsko-Biała
  8. GKS Czarni Jaworze
  9. LKS Ogrodnik Tychy
  10. LKS Sokół Wola
  11. LKS Studzienice
  12. KS Bestwinka
  13. KS Piast Bieruń
  14. LKS Łąka
  15. MRKS II Czechowice-Dziedzice - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Bielsko-Biała
  16. LKS Wisła Wielka - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Tychy

Brak spadków do A klasy


Grupa 6 - Skoczów-Żywiec (16 zespołów)

KP Beskid Skoczów - awans do IV ligi

  1. LKS Błyskawica Drogomyśl
  2. TS Koszarawa Żywiec
  3. TS Czarni-Góral Żywiec
  4. LKS Tempo Puńców
  5. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  6. LKS Soła Rajcza
  7. LKS Orzeł Łękawica
  8. RKS Cukrownik Chybie
  9. KKS Spójnia Zebrzydowice
  10. LKS 99 Pruchna
  11. LKS Wisła Strumień - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Skoczów
  12. TS 1909 Piast Cieszyn - 2. miejsce w A klasie Podokręgu Skoczów
  13. LKS Goleszów - 3. miejsce w A klasie Podokręgu Skoczów
  14. LKS Metal W.G-Skałka Żabnica - 1. miejsce w A klasie Podokręgu Żywiec
  15. LKS Bory Pietrzykowice - 2. miejsce w A klasie Podokręgu Żywiec
  16. LKS Podhalanka Milówka - 3. miejsce w A klasie Podokręgu Żywiec

Spadek do A klasy:

LKS Kończyce Małe