Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Unia Racibórz szykuje się do okręgówki. Dwa zwycięstwa, przegrana i wstydliwa porażka

21.07.2019 21:13 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze Unii Racibórz są po czterech meczach kontrolnych przed sezonem w klasie okręgowej. Zespół z Raciborza spadł po kilkunastu latach z IV ligi i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

Unia Racibórz szykuje się do okręgówki. Dwa zwycięstwa, przegrana i wstydliwa porażka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po stronie plusów będą na pewno mniejsze odległości do pokonania, aby rozegrać mecz. W IV lidze niejednokrotnie trzeba było tracić ponad pół dnia, żeby rozegrać mecz. W okręgówce przeciwnicy to drużyny z sąsiednich miejscowości.

Minusem z pewnością jest sam spadek. Miasto Racibórz reprezentowane będzie przez Unię zaledwie na szóstym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, co przynosi więcej wstydu niż dumy. Niemniej jednak działacze z Raciborza dążą do tego, żeby szybko wrócić do IV ligi. Kadra póki co nie została osłabiona, a do zespołu wrócił doświadczony napastnik Sebastian Kapinos.

Od początku przygotowań Unia rozegrała już cztery mecze sparingowe. Drużyna trenera Grzegorza Jakosza dwukrotnie zmierzyła się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec. W pierwszym meczu Unia wygrała 4:2 (gole Mateusz Kocot, Paweł Woniakowski, Sebastian Kapinos, Bartosz Łagosz), w drugim 4:3 (3x Sebastian Kapinos, Rafał Chałupiński).

W sobotę Unia doznała wstydliwej porażki. Przegrała 1:10 z czwartoligową Unią Krapkowice. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kapinos. W niedzielę Unia rozegrała już czwarty sparing, ale w rezerwowym zestawieniu. Przeciwnikiem była drużyna juniorów Akademii Wrocław. Zespół z Raciborza przegrał 2:4. Bramki zdobyli Dawid Migus i Kamil Szlufarski.

Skład Unii w meczu z Zagłębiem II Sosnowiec (4:2): Grycman - Sobek, Woniakowski (60. Żelazko), Radoń Gładkowski - Łagosz (46. testowany), testowany (70. Parusel), Parusel (46. testowany), testowany (60. Nahlik) - Kapinos (70. Kaczor), Kocot (70. Łagosz).

Skład Unii w meczu z Zagłębiem II Sosnowiec (4:3): Grycman - Sobek, (75. Dominik), Woniakowski, Goły, Gładkowski (75. Włoch) - testowany (46. Chałupiński), Radoń, testowany, Szlufarski - Kocot (75. Łagosz), Kapinos (75. Kaczor).

Skład Unii w meczu z Unią Krapkowice (1:10): Grycman – Sobek (46. Gładkowski), Woniakowski (46. testowany), Radoń, Włoch – Goły, testowany, Chałupiński, Szlufarski (70. Łagosz) – Kocot, Kapinos.

Skład Unii w meczu z Akademią Wrocław (2:4): Pluta - Żelazko, Dominik Rajda, Gładkowski - testowany (46. testowany), Parusel, testowany, Migus - Kaczor (80. testowany), Szlufarski.