Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Duży sukces zawodników Akademii Talentów JW

23.07.2019 14:34 | 0 komentarzy | rafbl

Z brązowymi medalami zakończonych w weekend w Bułgarii Mistrzostw Europy U17 wrócili do Polski dwaj zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Duży sukces zawodników Akademii Talentów JW
fot. PZPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy są ubiegłorocznymi Mistrzami Polski młodzików byli podczas europejskiego czempionatu pierwszoplanowymi postaciami. Kajetan Kubicki był pierwszym rozgrywającym, natomiast Jakub Hawryluk pierwszym libero w kadrze prowadzonej przez trenera Ariela Fijoła, która w całym turnieju przegrała dwa mecze.

W fazie grupowej, w której Polacy rywalizowali z Włochami, Portugalią, Grecją, Czechami i Rosją lepsi od naszych reprezentantów okazali się ci pierwsi, którzy wygrali w czterech setach. Mimo to Polacy zakończyli grupowe zmagania na pierwszym miejscu w grupie meldując się tym samym w półfinale.

W meczu, którego stawką był awans do finału rywalem reprezentacji Polski byli gospodarze - reprezentacja Bułgarii. Mecz ten nie przebiegł po myśli biało-czerwonych, którzy przegrali 1:3 co spowodowało, że pozostała im walka o brązowe medale. W meczu o 3. miejsce po drugiej stronie siatki stanęli nasi południowi sąsiedzi - Czesi, których Polacy pokonali bez problemu 3:0.