Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polonia Marklowice liderem "okręgówki" [ZDJĘCIA]

W zaległym meczu V kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej Polonia Marklowice pokonała w Łaziskach miejscową Polonię 4:0. Dzięki wygranej wyprzedziła w tabeli Unię Turza Śląska lepszym bilansem bramkowym i to teraz Polonia z Marklowic lideruje w "okręgówce".

Polonia Marklowice liderem "okręgówki" [ZDJĘCIA]

Dwie Polonie początkowo miały zmierzyć się 28 sierpnia. Mecz przełożono o tydzień. Zespół z Marklowic wiedział przed meczem, że zwycięstwo minimum dwoma bramkami da im prowadzenie w tabeli. Osiągnęli to już do przerwy prowadząc w Łaziskach. Po przerwie zawodnicy Polonii dołożyli kolejne dwa trafienia i lider po sześciu kolejkach stał się faktem. Zespół z Marklowic ma aktualnie tyle samo punktów co Unia Turza Śląska (16), ale ma o 3 gole strzelone więcej. 

W następnym meczu Polonia jedzie do Świerklan, aby zmierzyć się z Fortecą będącą o jeden punkt za zespołem z Marklowic. Spotkanie zostanie rozegrane 8 września o godzinie 16:00.

Polonia Łaziska – Polonia Marklowice 0:4 (0:2)

Jarosław Pawelec x 2, Marcin Ośliźlok (karny), Mariusz Pietrzak.

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@mazur (83.4. * .198) 15.09.2019 02:16

@Ivanhoe, Opono tłumaczy ci co i jak napisał, a ty dalej nie rozumiesz. Ja łapię o co chodziło w jego komentarzu, ale ty nie łapiesz - Ivanhoe, czy z tobą jest wszystko ok?.

~Musashi (46.134. * .181) 13.09.2019 18:33

@ Opono. No i jak kolego, wróciła? Tak, na 4 miejsce, bo oprócz Fortecy wyprzedziły ją Krzyżanowice. Chyba nie znasz przysłowia "Nie chwal dnia przed zachodem słońca". I faktycznie, zajrzyj czasami do słownika języka polskiego.

~Opono (5.172. * .156) 09.09.2019 22:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Napisalem ze po tej kolejce wraca na 1 miejsce a nie na koniec sezonu.

~Ivanhoe (46.134. * .29) 09.09.2019 18:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@ Opono. Napisałeś jak byk - Polonia wraca na 1 miejsce. A 1 miejsce to jest awans. To uważaj sam, co piszesz. Poza tym Polonia nie przegrała w Świerklanach, tylko została zmiażdżona. Turza na pewno nie jest tą samą drużyną, co w poprzednim sezonie, ale i tak za silna dla Marklowic. A ty popracuj nad poprawną polszczyzną, bo pisze się okręgówki, a nie "okrengowki".

kylo98 09.09.2019 10:28

porażka z Fortecą nie jest niespodzianką,myśle ze znane jest miejsce Polonii w szeregu-i tak jest super patrząc na dotychczasowy dorobek

~Opono (5.172. * .182) 09.09.2019 09:47

Chlopie czy ja mowilem o awansie?
Czytaj ze zrozumieniem a potem sie udzielaj bo jak narazie twoja glowka nie pracuje

Pozdrawiam

~Ivanhoe (46.134. * .216) 08.09.2019 20:32

@ Opono. Mówiłem ci, że Pan Bóg cię opuścił. Polonia Marklowice kandydatem do awansu? Marzenia ściętej głowy. Zobacz, jak was dzisiaj Forteca zmasakrowała. Powinieneś schować się do mysiej dziury i przez miesiąc nie wyściubiać stamtąd nosa.

Pokaż więcej