Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

W Unii Racibórz pozostaje tymczasowy trener

18.09.2019 09:42 | 4 komentarze | kozz

Dobry wynik w Turzy Śląskiej przyczynił się do decyzji, że drużynę Unii Racibórz do końca rundy jesiennej poprowadzi prezes Jarosław Rachwalski.

W Unii Racibórz pozostaje tymczasowy trener
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po odejściu ze stanowiska pierwszego szkoleniowca Mirosława Pniewskiego (został asystentem trenera Trzeciaka w Olimpii Grudziądz) w Unii Racibórz rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca dla zespołu występującego w raciborsko-rybnickiej klasie okręgowej. Jak mówił nam prezes Jarosław Rachwalski kandydatów było kilku. Jeden z nich pojawił się nawet na trybunach stadionu w Turzy Śląskiej na wygranym przez raciborską Unię meczu 4:0.

Ostateczna decyzja miała zapaść w poniedziałek, ale nie zapadła. Dopiero w środę o poranku dowiedzieliśmy się, że trenerem raciborskiej Unii do końca rundy pozostanie prezes klubu, Jarosław Rachwalski. - Postanowiliśmy z całym zarządem nie podejmować pochopnych decyzji o wyborze nowego trenera. Do końca rundy jesiennej będę prowadził zespół. Później na spokojnie znajdziemy zastępcę - zdradził nam prezes i tymczasowy trener Unii, Jarosław Rachwalski.

W tym sezonie Rachwalski jest trzecim trenerem w Unii Racibórz. W pierwszych trzech meczach "okręgówki" drużynę prowadził Grzegorz Jakosz, który spadł z Unią z czwartej ligi. Zanotował trzy remisy, po czym odszedł z klubu z przyczyn osobistych. Zastąpił go Mirosław Pniewski. Ten na starcie wysoko wygrał w Czerwionce 4:0, następnie zremisował 1:1 z Chwałowicami, przegrał z Borucinem 1:4 i wygrał 2:1 z Czarnymi Gorzyce. Tuż po spotkaniu z Gorzycami poinformowano, że Pniewski został asystentem trenera Jacka Trzeciaka w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Rachwalski przejął Unię z dnia na dzień i w pucharowym meczu z Zameczkiem Czernica przegrał 2:5, zaczynając mecz w nieco eksperymentalnym składzie. W miniony weekend drużyna Rachwalskiego efektownie ograła lidera tabeli - Unię Turza Śląska. O kolejne trzy punkty Unia postara się w najbliższą sobotę u siebie z LKS-em Tworków (g. 11:00). - Naszym celem jest zdobywanie kompletu punktów w każdym kolejnym meczu - powiedział tymczasowy szkoleniowiec. 

Unia Racibórz mimo ciągłych rotacji na stanowisku pierwszego trenera zajmuje siódme miejsce z trzynastoma punktami. Do lidera z Krzyżanowic traci siedem punktów.