Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Biegacze znów opanują żorskie ulice. Trwają zapisy do Żorskiego Biegu Ulicznego

24.09.2019 09:20 | 0 komentarzy | Agnes

Październik w naszym mieście nierozerwalnie kojarzy się z bieganiem. Już po raz dwunasty setki miłośników aktywnego spędzania czasu wystartują w Żorskim Biegu Ulicznym oraz towarzyszącym mu Biegu po zdrowie.

Biegacze znów opanują żorskie ulice. Trwają zapisy do Żorskiego Biegu Ulicznego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
13 niedziela

Żorski Bieg Uliczny

Start 13.10.2019 o godz. 12:00 cena biletu: 10 zł

Żorski Bieg Uliczny to największa impreza biegowa w naszym mieście, która już od dwunastu lat organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Już w niedzielę, 13 października zawodnicy i zawodniczki ponownie będą mogli rywalizować w dwóch biegach: „Biegu głównym” na dystansie 10 km oraz „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km.

Zapisy do biegu głównego, który odbywa się na atestowanej trasie o długości 10 km trwają do 6 października i odbywają się przez formularz elektroniczny, dostępny na stronie www.bieguliczny.zory.pl. Limit uczestników wynosi 990 osób. Biegaczy z pewnością ucieszy fakt, że do zdobycia są wartościowe nagrody, a zwycięzcy w kategoriach open kobiet i mężczyzn mogą liczyć na nagrodę w wysokości aż 1 000 zł! Start biegu głównego o godzinie 12:00.

Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma pamiątkową koszulkę, a po dobiegnięciu do mety także piękny medal. W osiągnięciu wymarzonych wyników biegaczom ponownie pomogą pacemakerzy, którzy poprowadzą ich na metę w czasie: 60, 55, 50, 45 i 40 minut. Wszyscy uczestnicy imprezy będą też mogli wziąć udział w losowaniu nagród.

Ważną częścią żorskiego biegowego święta jest Bieg po zdrowie na dystansie 2,5 km, który rozpocznie się o godz. 11:00. By usprawnić zapisy na tę niezwykle popularną imprezę w tym roku po raz pierwszy wprowadzono zapisy w formie elektronicznej. Formularz znajduje się na stronie www.bieguliczny.zory.pl. Przy zapisach należy wpłacić wpisowe w wysokości 10 zł.  Jednak każdy, kto w dniu imprezy odbierze numer startowy, odbierze w zamian vouchera uprawniającego do bezpłatnego skorzystania z Parku Wodnego Aquarion w Żorach.

Zapisy w tej formule potrwają do 9 października, z zachowaniem limitu 900 uczestników. Dzień później organizator poinformuje o ewentualnej możliwości zapisania się w dniu imprezy, jednak będzie to możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc.

UWAGA! Przypominamy wszystkim mieszańcom o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z organizacją biegu. W godzinach od 11:00 – 14:00 wyłączona z ruchu zostanie cała trasa biegu, z którą można zapoznać się poniżej. Od godz. 10:00 utrudniony będzie natomiast dojazd do ulicy Folwareckiej, gdzie usytuowany jest start i meta zawodów.