Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Trzy punkty wodzisławskiej Zorzy [ZDJĘCIA]

06.10.2019 11:56 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły w sobotnie popołudnie siatkarki wodzisławskiej Zorzy, które w czterech setach pokonały beniaminka rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet - MKS Dwójkę Zawiercie.

Trzy punkty wodzisławskiej Zorzy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza partia spotkania to bardzo dobre otwarcie wodzisławianek, które od początku budowały sobie przewagę, która w środkowej fazie seta sięgnęła dziewięciu punktów (15:6). Zbliżając się do końca seta siatkarki Dwójki zaczęły odrabiać straty, jednak wypracowana zaliczka wystarczyła Zorzy by wygrać seta do 23.

Druga partia miała początkowo wyrównany przebieg z delikatnym wskazaniem na podopieczne trenera Andrzeja Brzezinkę, które w połowie seta wyszły na czteropunktowe prowadzenie (15:11). Seria punktów zawiercianek sprawiła, że nie tylko odrobiły one straty, ale też wypracowały sobie pięciopunktową zaliczkę (16:21), której nie oddały do końca triumfując do 19.

Przez niemal całego seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Zorza kilkukrotnie odskakiwała na dwa punkty (8:6, 12:10) jednak za każdym razem rywalki były w stanie wyrównać. Wyrównana gra toczyła się do samego końca seta. W tej więcej zimnej krwi zachowały wodzisławianki, które wygrały do 23.

Czwarta odsłona to początkowo kilkupunktowa przewaga przyjezdnych (3:6, 10:13). Z czasem seryjnie zdobywająca punkty Zorza zdołała odrobić straty i wchodząc w decydującą fazę seta wyszła na czteropunktowe prowadzenie (20:16), którego nie oddała do końca zwyciężając ostatecznie do 19, a w całym spotkaniu 3:1.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - MKS Dwójka Zawiercie 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:19)

Zorza: Mika, Babińska, Łotecka, Grabowska, Winiarska, Świsulska oraz Szymańska (libero), Bażan, Chojnacka

Dwójka: Szczerba, Łubianka, Mizera, Brzoza, Kozak, Bochenek oraz Lepiarz (libero), Olszowiec, Cisowska