Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pucharze Polski Górnik też nie wygrywa

Górnik Zabrze przegrał z Łódzkim Klubem Sportowym i odpadł z Totolotek Pucharu Polski.

W Pucharze Polski Górnik też nie wygrywa

W pierwszej połowie piłka dwukrotnie wpadała do bramki zabrzan. Za pierwszym razem skutecznym uderzeniem głową popisał się Rafał Kujawa, ale sędzia nie uznał trafienia z powodu spalonego. Kilka minut przed przerwą gol już został uznany - zza pola karnego strzelił Hiszpan Pirulo, a fatalną interwencją popisał się Martin Chudy.

Górnik powinien doprowadzić do wyrównania pod koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy. Kamil Zapolnik znalazł się z piłką w polu karnym i w dogodnej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Wydawało się, że dobitka będzie tylko formalnością, ale za drugim razem zawodnik Górnika nie trafił w odsłoniętą bramkę...

Jak powinno się wykańczać dobitki pokazał później Michał Trąbka. Na lewej stronie Pirulo zabrał piłkę Michałowi Kojowi i strzelił na bramkę. Chudy odbił futbolówkę przed siebie, a Trąbka - były zawodnik Górnika - wyprzedził Borisa Sekulicia i podwyższył prowadzenie gospodarzy, którzy w pełni zasłużenie wygrali i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: Pirulo 41., Trąbka 78.

ŁKS: Dominik Budzyński - Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Kamil Rozmus – Patryk Bryła (68. Michał Trąbka), Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski (86. Ricardo Guima), Maciej Wolski, Pirulo – Rafał Kujawa (80. Jewhen Radionov).

Górnik: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Kamil Zapolnik, Daniel Ściślak (Filip Bainović), Szymon Matuszek, Juan Bauza (46. Jesus Jimenez) - David Kopacz (46. Igor Angulo) - Łukasz Wolsztyński.

Żółte kartki: Budzyński, Kalinkowski, Sobociński - Wolsztyński, Sekulić, Ściślak, Matuszek.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].