Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Drugie miejsce Kacpra Wierzby w Pucharze Polski w gimnastyce sportowej

20.11.2019 13:58 | 1 komentarz | adi

W Bydgoszczy rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów oraz zawody Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Duży sukces odniósł zawodnik Klubu Gimnastycznego Radlin szesnastoletni Kacper Wierzba, zajmując w zawodach Pucharu Polski w wieloboju juniorów do lat osiemnastu drugie miejsce.

Drugie miejsce Kacpra Wierzby w Pucharze Polski w gimnastyce sportowej
Fot. KG Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak duży sukces zawodnika Radlińskiego Klubu Gimnastycznego przyczynił się do powołania młodego i utalentowanego gimnastyka do kadry narodowej juniorów. Pod koniec listopada Kacper Wierzba będzie reprezentował Polskę na prestiżowym, odbywającym się cyklicznie, międzynarodowym turnieju juniorów i juniorek w gimnastyce sportowej „Olympic Hopesʼ Cup - OHC Liberec 2019”, na którym rywalizować będą młodzi i utalentowani gimnastycy z całego świata. „Puchar Olimpijskich Nadziei” odbędzie się w dniach 28-30 listopada w czeskim Libercu.

Na uznanie zasługuje także drużyna juniorów młodszych Klubu Gimnastycznego Radlin w klasie II do lat czternastu, która w składzie Miłosz Łucki, Maks Kolorz, Dominik Myszi, Gracjan Rus oraz Szymon Kostelnik na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy sklasyfikowana została na piątym miejscu.

KG Radlin