Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radwański kontuzjowany, więc GTK wzmocniło drużynę

Na skutek kontuzji kolana Kacpra Radwańskiego GTK Gliwice musiało szukać wzmocnień. Wybór padł na Bartosza Majewskiego z I-ligowego Polfarmeksu Kutno, który wycofał się z rozgrywek.

Radwański kontuzjowany, więc GTK wzmocniło drużynę
Fot. GTK Gliwice

Według wstępnych prognoz przerwa w grze Kacpra Radwańskiego potrwa trzy tygodnie. Na jednym z treningów nasz kapitan doznał urazu kolana. - Jestem w trakcie leczenia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, bo przyglądanie się kolegom z boku jest bardzo trudne - uśmiecha się Radwański, który podczas ostatnich spotkań żywiołowo wspomagał zespół z ławki. Niestety, jego brak w meczowej rotacji spowodował, że trener Paweł Turkiewicz miał w ostatnich dniach mocno zawężone pole wyboru. Dlatego też podjęto decyzję o wzmocnieniu składu i w ten sposób do Gliwic trafił Bartosz Majewski.

21-letni zawodnik występuję na pozycji rzucającego obrońcy. Na parkietach ekstraklasy zadebiutował w sezonie 2016/17 w barwach Trefla Sopot, notując ostatecznie 14 występów. Wcześniej występował w II-ligowych rezerwach tego klubu oraz SMS-ie PZKosz Władysławowo. Od połowy rozgrywek 2017/18 przeniósł się do I-ligowego Polfarmeksu Kutno, gdzie z roku na rok stawał się coraz ważniejszą postacią. W bieżącym sezonie rozegrał sześć spotkań, w trakcie których przebywał na parkiecie średnio 36 minut, w tym okresie zdobywał 16.8 punktu, zbierał 3.7 piłki oraz miał 2.5 asysty na mecz. Swojej dobrej dyspozycji nie mógł kontynuować w kolejnych spotkaniach, bo na skutek kłopotów finansowych zespół z Kutna wycofał się z dalszych rozgrywek.

Dzięki temu Majewski mógł trafić do Gliwic. - Nakłonił mnie do tego trener Jarosław Krysiewicz (szkoleniowiec Polfarmeksu - przyp. red.). Przekazał mi, że to dobre miejsce do dalszego rozwoju, a dzięki pracy z trenerem Turkiewiczem będę miał szansę iść do przodu - wyjaśnia nowy zawodnik GTK, który ma już świadomość tego, czego się będzie od niego oczekiwało. - Przede wszystkim muszę pokazać się z jak najlepszej strony w defensywie. Oczywiście zamierzam też pokazać inne swoje walory - zapowiada mierzący 192 cm wzrostu zawodnik. - Ja już miałem okazję być w ekstraklasie, ale był to okres, kiedy dość mocno nękały mnie kontuzje i nie potoczyło się to tak, jakbym chciał. Wierzę, że teraz będzie lepiej - dodaje na zakończenie i choć w Gliwicach przebywa dopiero od kilku dni, to w sobotnim meczu powinien otrzymać szansę debiutu w barwach GTK.

GTK Gliwice
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].