Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Profilaktyka w Łamatorze [ZDJĘCIA]

W Raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu-Jitsu Łamator odbyły się drugie z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych.

Profilaktyka w Łamatorze [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wzięło w nich udział ponad 30 najmłodszych zawodników trenujących na co dzień w klubie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych, a dotyczyły głównie tematyki pierwszej pomocy. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach programu "Trenuję - nie zażywam" sfinansowanego przez Miasto Racibórz. Po raz kolejny zajęcia prowadziła ratownik medyczny, która wyjaśniała dzieciom czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas jej udzielania. Zostały przypomniane numery telefonów alarmowych, a także w jaki sposób poinformować odpowiednie służby podczas zgłaszania (meldunku) wypadku. Dzieci uczyły się na fantomach podstawowych zasad pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążenowo-oddechowej. Poza tym praktykowały układanie ciała poszkodowanego do pozycji bocznej bezpiecznej ustalonej. Dzieci z dużym entuzjazmem i ochotą podeszły do zajęć często dzieląc się swoją wiedzą.


Łamator

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].