Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

GKS Jastrzębie wygrał pierwszy sparing

15.01.2020 19:22 | 5 komentarzy | kozz

W środę w Nieboczowach pierwszoligowy GKS Jastrzębie rozegrał pierwszy mecz kontrolny przed rundą rewanżową. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza pokonali trzecioligowy MKS Kluczbork prowadzony przez Jana Furlepę 3:0.

Farid Ali do bramki trafił dwukrotnie

W pierwszej połowie nie było widać znaczącej różnicy pomiędzy pierwszo- i trzecioligowcem. GKS Jastrzębie lepiej operował piłką, ale sytuacje do zdobycia gola były po obu stronach. Bramki zaczęły padać w drugiej części meczu. Jastrzębianie zagrali na dobrym poziomie pokazując przewagę nad piłkarzami z Kluczborka. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek, który wykorzystał swoje warunki fizyczne po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rezultat doprecyzował dwoma trafieniami Farid Ali. Ukrainiec przy golu numer dwa skorzystał z prostopadłego podania i po długim rogu pokonał bramkarza MKS-u, a spotkanie zamknął golem do pustej bramki, kończąc składną akcję całego zespołu.

Drugi sparing GKS-u Jastrzębie już w sobotę. Rywalem Mistrz Polski - Piast Gliwice. Spotkanie zostanie rozegrane w Rybniku-Kamieniu. Początek o godz. 11:00. Po sparingu GKS rozpocznie pierwszy z dwóch obozów w Kamieniu.

GKS Jastrzębie – MKS Kluczbork 3:0 (0:0)

Kamil Adamek 57., Farid Ali 78., 81.

GKS (I połowa): Otczenaszenko – Kulawiak, Jaroszek (30. Bojdys), Szymura, Liszka, Norkowski, Mróz (30. testowany), testowany, Jadach, Szczęch, Szczepan.

GKS (II połowa): Drazik – Słodowy, Bojdys, Szymura (60. Jaroszek), Gojny, Tront, testowany (60. testowany), testowany, Skórecki (78. Łaski), Ali, K. Adamek (78. Gaszka).