Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

AZS Gliwice nawiązał współpracę z Kommunalnik Grodno

17.01.2020 10:56 | 1 komentarz | rafbl

Występujący na co dzień w I Lidze Kobiet siatkarski AZS Gliwice nawiązał współpracę z czwartą drużyną białoruskiej ekstraklasy - Kommunalnik Grodno.

AZS Gliwice nawiązał współpracę z Kommunalnik Grodno
fot. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Białoruski zespół przebywał ostatnio w Gliwicach na zgrupowaniu, gdzie przygotowywał się do drugiej części sezonu. W czasie zgrupowania bazą dla siatkarek z Grodna były Gliwice, w których oprócz treningów rozegrały one sparing z gliwickimi Akademiczkami, który po tie-breaku wygrały podopieczne trenera Wojciecha Czapli.

W czasie zgrupowania doszło również do spotkania prezesa KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Krzysztofa Czapli i szefa klubu z Grodna - Aleksieja Sivirchukova podczas którego obaj panowie wymienili się licznymi poglądami na temat siatkówki.

Decyzja o nawiązaniu współpracy zapadła na zakończenie pobytu białoruskiego zespołu w Polsce. Udział w podpisaniu umowy miała reprezentowana przez znanego na siatkarskim rynku menadżera Dariusza Grzyba DeGie Sport Biznes Marketing, która zorganizowała zgrupowanie dla Kommunalnik Grodno.

Prezes gliwickiego klubu zadeklarował, że jego siatkarki w ramach współpracy pojadą w tym roku do Grodna.

Nawiązanie współpracy to nie tylko korzyści finansowe i marketingowe. Niewykluczone jest, że w przyszłości do gliwickiego AZS-u trafiać będą siatkarki reprezentujące Kommunalnik.