Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

"Osiemnastolatkowie" z Unii Racibórz po pierwszym sparingu

26.01.2020 13:15 | 3 komentarze | kozz

Grająca w raciborsko-rybnickiej klasie okręgowej Unia Racibórz rozegrała pierwszy sparing w przerwie zimowej.

"Osiemnastolatkowie" z Unii Racibórz po pierwszym sparingu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni trenera Jarosława Rachwalskiego nie grając w optymalnym składzie pokonali A klasowy Górnik Radlin 4:2. W drużynie Unii zagrało łącznie... 12 zawodników. Z różnych powodów szkoleniowiec i prezes Unii jednocześnie nie mógł liczyć na Rafała Chałupińskiego, Damiana Gawryluka, Patryka Gołego, Bogumiła Sobka, Kamila Grycmana i Kamila Szlufarskiego. Nie było też Pawła Woniakowskiego, który nie wznowił treningów i prawdopodobnie rozgląda się za innym klubem. Wcześniej z Unii odeszli doświadczeni Mateusz Kocot (LKS Tworków), Sebastian Kapinos (Chemik Kędzierzyn-Koźle) i w trakcie załatwiania jest przejście Kamila Tronta (Unia Turza Śląska).

Do meczu z Górnikiem Radlin przystąpił zatem skład "osiemastolatków". Najstarszymi zawodnikami byli tylko bramkarz Aleksander Pluta (25) i pomocnik Patryk Moneta (21). Reszta to piłkarze w wieku od 16 do 19 lat.

Bramki dla Unii w sparingu z Górnikiem zdobywali: Dawid Migus (2), Patryk Moneta i Bartosz Łagosz.

Górnik Radlin - Unia Racibórz 2:4 (0:2)

Gole dla Unii: Moneta 30., Migus 35., 68.-k., Łagosz 57.

KS Unia Racibórz: Aleksander Pluta - Paweł Stępiński, Mateusz Rajda, Bartosz Dominik, Piotr Badura - Kacper Ziemkiewicz, Patryk Moneta, Filip Radoń, Dawid Migus, Karol Gładkowski (46' Kamil Socha), Bartosz Łagosz.