Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Niko Abuladze nowym piłkarzem Odry Wodzisław Śląski

12.02.2020 20:51 | 16 komentarzy | kozz

22-letni Rosjanin, grający na pozycji napastnika został nowym zawodnikiem czwartoligowej Odry Wodzisław Śląski.

Niko Abuladze nowym piłkarzem Odry Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niko Abuladze Zazajewicz urodził się w Rostowie nad Donem, ale jako dorosły piłkarz rozwijał się w Hiszpanii. Zaczynał w Córdoba CF Fútbol base, następnie trafił do Marabelli i UD Los Barrios. W 2018 roku Los Barrios zamienił na Caudal Deportivo skąd trafił do CD Alcoyano, czyli rodzinnego klubu Mario Barrery związanego z Odrą Wodzisław. Ostatnim klubem Abuladze był Elche Ilicitano. Do Odry trafił 1 lutego 2020 roku jako wolny zawodnik.

Nowy napastnik Odry ma także dwa występy w młodzieżowej Reprezentacji Rosji (2016 r.) przeciwko Szwajcarii U21. Oba przegrane przez Rosjan (1:2, 2:3).

- Z Niko Abuladze jesteśmy w kontakcie od czterech miesięcy. To chłopak polecony przez Mario Barrerę. Jeśli mamy przyjąć do drużyny obcokrajowca, to musi dawać dużą jakość. Niko najwyżej grał na trzecim poziom ligi hiszpańskiej. Było bardzo trudno namówić tego zawodnika do przenosin do Polski - mówił o nim trener Adam Burek.

Niko Abuladze zagrał dotychczas w jednym sparingu wodzisławskiej Odry przeciwiko Ruchowi Radzionków (5:2). Napastnik strzelił w tym meczu dwa gole.