środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Uczczono pamięć Czesława Fojcika

17.03.2020 09:58 | 0 komentarzy | rafbl

W Żorach odbył się IX Memoriał Czesława Fojcika. Podczas turnieju, w którym rywalizowały amatorskie męskie drużyny oprócz uhonorowania Czesława Fojcika przeprowadzono także zbiórkę charytatywną.

Uczczono pamięć Czesława Fojcika
fot. MOSiR Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem turnieju oprócz uhonorowania wybitnego siatkarza i trenera jakim był Czesław Fojcik, było wsparcie idei gloria victis i pomoc potrzebującym.

W czasie imprezy przeprowadzono licytację, z której środki przekazane zostaną na cel charytatywny. Wylicytować można było: liczne koszulki podpisane między innymi przez zawodników Jastrzębskiego Węgla czy pochodzącego z Rybnika Mariusza Prudla, piłkę z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, piłki z autografami siatkarskich zespołów, klubowe kalendarze, voucher na wspólny wyjazd na mecz Plus Ligi z Wojciechem Maroszkiem i wiele, wiele innych. Łączna kwota zebrana podczas licytacji to 10 363 zł. Kwota ta może powiększyć się

Środki finansowe zebrane podczas dziewiątej edycji Memoriału przekazane zostaną na pomoc dla Pawła Reka, który wymaga codziennej rehabilitacji i specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych po nieszczęśliwym wypadku z 2018 roku w skutek którego doszło do zerwania drenu ucisku płynu mózgowo-rdzeniowego na czaszkę. 

W zmaganiach wzięło udział piętnaście drużyn, które podzielono na pięć trzyzespołowych grup, w których rywalizowały one systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. 

Łącznie w czasie dziesięciogodzinnych zmagań na trzech boiskach hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Żorach rozegranych zostało 24 spotkania. W zmaganiach o których obsługę sędziowską zadbali sędziowie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej z nominowanym do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio Wojciechem Maroszkiem na czele najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik, którzy w finale pokonali Aniołki Lewiuttiego Tychy. MVP całego turnieju wybrany został rozgrywający zwycięskiej drużyny - Piotr Janik.

Klasyfikacja końcowa:

1. AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
2. Aniołki Lewiuttiego Tychy
3. Łomacze Orzesze
    Floorsky Pastrzębie Pawłowice
5. KS Triumf Nakło Śląskie
    Volley Żory
    SET-MIX Team Rybnik
    Koparki Jacka Rybnik
    Koledzy z budowlanki Żory
    Team Prezesa Radlin
11. Volley Kumple Olkusz
      Kurza Pała Top Ten Rybnik
      GAPa Rybnik
      Dajcie nam wygrać Katowice
      ANIMAG CKZiU NR.1 Racibórz