Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – zima 2020 (część 1)

21.03.2020 17:27 | 2 komentarze | (ak)

Zespoły naszego regionu w zimowym okienku transferowym dokonały kolejnych zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach”, jakie nastąpiły w wyższych klasach rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – zima 2020 (część 1)
Daniel Szczepan (GKS Jastrzębie) wrócił do klubu z ekstraklasowego Śląska Wrocław.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Petr Galuška (MFK Karvina), Daniel Szczepan (Śląsk Wrocław), Filip Karmański (Błękitni Stargard), Michał Mydlarz (Legia Warszawa II), Wojciech Łaski (Pniówek Pawłowice), Mateusz Słodowy (Odra Wodzisław Śląski).

Ubyli: Jakub Wróbel (ŁKS Łódź), Kacper Kawula (Ruch Chorzów), Rafał Adamek, Oskar Mazurkiewicz i Przemysław Pastuszak (Pniówek Pawłowice), Adam Żak (Polonia  Bytom), Dawid Chochulski (Odra Wodzisław Śląski), Maciej Gaszka (Krzyżanowice).


III liga

KS ROW 1964 Rybnik

Przybyli: Patryk Zapała (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów), Oliwer Grabczyński, Mateusz Budak, Szymon Kuzior i Aleksander Folmert (z drużyny juniorów).

Ubyli: Przemysław Trytko (Bałtyk Gdynia), Paweł Kapusta (Unia Książenice), Robert Sitko (Jawiszowice).

GKS Pniówek 74 Pawłowice

Przybyli: Rafał Adamek, Oskar Mazurkiewicz i Przemysław Pastuszak (GKS Jastrzębie), Kamil Lewandowski (Agroplon Głuszyna), Filip Łukasik (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów).

Ubyli: Wojciech Łaski (GKS Jastrzębie), Oskar Paleczny (Foto-Higiena Błyskawica Gać), Sebastian Siwek (Gwarek Tarnowskie Góry), Sławomir Szary (Unia Książenice), Sebastian Obara (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Bartosz Waśkiewicz (Mikołów), Jakub Kasperowicz (GKS Jastrzębie – do drużyny juniorów).


IV liga

Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Niko Abuladze (Elche FC Ilicitano), Koba Szalamberidze (FC Gagra), Dawid Chochulski (GKS Jastrzębie).

Ubyli: Mateusz Słodowy (GKS Jastrzębie), Paweł Juraszczyk (Szombierki Bytom), Piotr Szymiczek (Unia Turza Śląska), Piotr Zieliński (kontuzja), Mariusz Zganiacz (nie wznowił treningów).

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Przybyli: Sebastian Obara (Pniówek Pawłowice), Dawid Fojcik (Gwarek Tarnowskie Góry), Adam Tymiński (Piast Gliwice II).

Ubyli: Kacper Skrenik, Damian Gorzawski, Daniel Podbioł, Paweł Zdunek i Dawid Brodawka (kontuzje), Dariusz Odon (nie wznowił treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Paweł Kapusta (ROW Rybnik), Sławomir Szary (Pniówek Pawłowice), Damian Koleczko i Marcin Mizia (Gwarek Ornontowice), Marcin Bober (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Stajer (Przemsza Siewierz), Artur Tumula (Dąb Gaszowice), Michał Siedlok (Żory), Mateusz Niemiec (Radziejów-Popielów), Patryk Grzybek, Piotr Kwoska i Przemysław Podpłoński (nie wznowili treningów).

KS Decor Bełk

Przybyli: Bartłomiej Pankowski (Gwarek Zabrze), Szymon Zielonka (Rozwój Katowice – z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Kopia (Drama Zbrosławice), Rafał Wybierek (Naprzód Żernica), Grzegorz Jasiczek (kontuzja), Rafał Grzech (nie wznowił treningów).


Klasa okręgowa

KS Unia Turza Śląska

Przybyli: Piotr Szymiczek (Odra Wodzisław Śląski), Kamil Tront (Unia Racibórz), Marcin Musioł (Gwiazda Skrzyszów).

Ubyli: Bartosz Kowalski (Rozwój Bełsznica), Robert Maryniok (szuka klubu).

KS Unia Racibórz

Przybyli: Mateusz Rajda, Fabian Kaczor, Piotr Pazura i Rafał Nahlik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Sebastian Kapinos (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Kamil Tront (Unia Turza Śląska), Mateusz Kocot (Tworków), Kamil Grycman (nie wznowił treningów).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Maciej Paskuda (wznowił treningi).

Ubyli: Michał Burdzy (nie wznowił treningów).

KS Naprzód Borucin

Przybyli: nikt.

Ubyli: Radosław Szpak (Czarni Nowa Wieś).

LKS Tworków

Przybyli: Mateusz Kocot (Unia Racibórz).

Ubyli: Natan Skraba (Polonia Głubczyce), Maciej Jędrzejewski (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Przemysław Ekiert (Studzienna), Kamil Szałkowski, Seweryn Kozik i Szymon Duda (nie wznowili treningów).

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Maciej Gaszka (GKS Jastrzębie).

Ubyli: Kamil Kaczorowski (Naprzód Czyżowice), Łukasz Skrobacz (nie wznowił treningów).

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Patryk Gałązka (Wicher Wilchwy), Artur Wójciński (Inter Krostoszowice), Igor Wojtala i Filip Franiczek (Odra Wodzisław Śląski II), Filip Kiełkowski (Unia Racibórz – z drużyny juniorów), Vinicius Raymundo i Kamil Rogalski (wolni zawodnicy).

Ubyli: Kamil Sobieraj (Pierwszy Chwałowice), Łukasz Kubica (Polonia Marklowice), Jakub Kopel, Aleksander Dembowy i Dorian Leśniewski (nie wznowili treningów).

KS Czarni Gorzyce

Przybyli: Grzegorz Łukasiak i Kamil Kucharski (wznowili treningi), Igor Goraus i Jakub Kopera (z drużyny juniorów).

Ubyli: Kamil Oślizło (nie wznowił treningów).

KS Polonia Marklowice

Przybyli: Łukasz Kubica (Silesia Lubomia).

Ubyli: nikt.

GKS Dąb Gaszowice

Przybyli: Artur Tumula (Unia Książenice), Przemysław Stebel (Wilki Wilcza), Dawid Maciaszczyk (Slavia Ruda Śląska), Szymon Riabowski (Granica Ruptawa), Jan Parchański (Spójnia Zebrzydowice).

Ubyli: Kacper Kubik (Slavia Ruda Śląska), Oliwer Podeszwa (Naprzód Czyżowice), Kamil Ogon (Jedność Jejkowice), Grzegorz Kasprzik i Jarosław Kisilewicz (nie wznowili treningów).

LKS Forteca Świerklany

Przybyli: nikt.

Ubyli: Tomasz Kocerba (nie wznowił treningów).

LKS Polonia Łaziska

Przybyli: Wojciech Pawela (Płomień Połomia), Paweł Cojg (Płomień Kobyla), Adrian Matera (Rozwój Bełsznica).

Ubyli: Przemysław Pawliczek (Przyszłość Rogów).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Janusz Sobala (trener), Dawid Drozdowski (Zuch Orzepowice), Kacper Kąkol (Górnik Radlin), Jakub Wróbel (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów), Tomasz Siegmund (wznowił treningi).

Ubyli: Mirosław Szwarga (trener), Wojciech Pawela (Polonia Łaziska), Łukasz Tecław i Marek Gąsior (Górnik Boguszowice), Dariusz Husarz (Żar Szeroka), Łukasz Sell i Mateusz Badowski (nie wznowili treningów).

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Bartosz Ściślak (Gwarek Ornontowice), Piotr Paś (Start Sierakowice), Michał Chrysteczko (Pruchna), Tomasz Szyda (Spójnia Zebrzydowice), Patryk Figas (Żory), Michał Ewertowski, Krystian Giziński i Mateusz Maksymiuk (GKS Jastrzębie – z drużyny juniorów), Patryk Margiela (Zryw Jastrzębie-Bzie – z drużyny juniorów), Jakub Jabłoński i Karol Wacławczyk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Szymon Riabowski (Dąb Gaszowice), Patryk Mazurek (wyjazd za granicę), Adrian Bielecki i Krzysztof Miler (kontuzje), Kacper Brachaczek, Przemysław Adamczyk, Paweł Gwóźdź, Daniel Kuleta, Filip Szczepanik i Przemysław Szeliga (nie wznowili treningów).

GKS Pierwszy Chwałowice

Przybyli: Kamil Sobieraj (Silesia Lubomia).

Ubyli: nikt.

MKS Czerwionka

Przybyli: Szymon Wojtoń, Kamil Pawlak i Dawid Bogusz (z drużyny rezerw), Dawid Budny, Bartosz Błoński, Kamil Kaszek, Michał Szymiczek, Paweł Blaut, Kacper Birlicki, Przemysław Włodarczyk i Szymon Zarzycki (z drużyny juniorów).

Ubyli: Tomasz Kuś (nie wznowił treningów).

KS ROW 1964 Rybnik II

Przybyli: Jakub Pochcioł i Bartosz Szary (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Kokot (Pietraszyn), Kacper Fojcik i Denis Sawicki (nie wznowili treningów).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Piotr Witek (Cukrownik Chybie), Jakub Szymura, Krzysztof Tide i Patryk Rudnicki (Żory), Błażej Pyszny (Górki Śląskie), Jakub Milek (Czarni Gorzyce II), Bartosz Plewka (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów), Adrian Godula (wolny zawodnik).

Ubyli: Mateusz Sałbut, Dominik Pyszny i Beniamin Pyszny (kontuzje), Jakub Czarnecki, Mateusz Marcol, Jan Romańczyk, Dawid Stajer, Arkadiusz Piskuła i Dawid Szymała (nie wznowili treningów).


Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się KARUZELA TRANSFEROWA – część 2, która zawierać będzie zmiany kadrowe drużyn grających w raciborskiej i rybnickiej A klasie.