Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeniesione na inny termin. Święty-Ersetic: To przykra, ale słuszna decyzja

24.03.2020 14:45 | 0 komentarzy | kozz

Największa impreza sportowa 2020 roku została przeniesiona na 2021 rok. Międzynarodowy Komitet Olimpijski długo wstrzymywał się z przełożeniem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale w końcu podjął decyzję iż te odbędą się najpóźniej latem 2021 roku. 

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeniesione na inny termin. Święty-Ersetic: To przykra, ale słuszna decyzja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przełożenie imprezy czterolecia to efekt wtorkowej telekonferencji premiera Japonii z szefem MKOl. Zgodnie z informacjami japońskiej telewizji NHK, premier Japonii Shinzo Abe zaproponował szefowi MKOl przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok. Thomas Bach w stu procentach zgodził się z sugestią szefa rządu. W telekonferencji brały też udział władze Komitetu Organizacyjnego Tokio2020 oraz gubernator Tokio Yuriko Koike - podaje Przegląd Sportowy.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. Dokładna data rozegrania IO nie została jeszcze podana.

To zła informacja nie tylko dla fanów sportu, ale także dla naszych lokalnych sportowców (jak np. lekkoatletki Justyna Święty-Ersetic czy Ewy Swobody), którzy szykowali się do największej sportowej imprezy tego roku.

- Jest to przykra, ale słuszna decyzja, bo w tym roku walka na Igrzyskach Olimpijskich byłaby nie fair. Część sportowców z innych krajów trenuje, część nie. Jest problem z uzyskiwaniem minimum olimpijskiego, bo odwołano wszystkie turnieje. Jest mi ogromnie przykro, że igrzyska nie odbędą się planowo, ale z drugiej strony najważniejsze jest nasze zdrowie - powiedziała nam Justyna Święty-Ersetic.