Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wyjątkowa kolekcja gadżetów Górnika Zabrze

05.04.2020 15:02 | 1 komentarz | adi

Z okazji 50. rocznicy gry w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, Górnik Zabrze przygotował kolekcję gadżetów, której motywem przewodnim jest drużyna z 1970 roku.

Wyjątkowa kolekcja gadżetów Górnika Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najbardziej wyczekiwanym przedmiotem była koszulka retro. Kibice w sondzie mogli głosować na jedną z trzech propozycji, która według nich miała trafić do sprzedaży. Najwięcej głosów otrzymał czerwony trykot, w którym zabrzanie rywalizowali w półfinałowym barażu z AS Roma. To właśnie wtedy doszło do słynnego rzutu monetą.

Przygotowano dwa warianty - wersję standardową oraz VIP. Limitowana edycja składała się z zaledwie 100 sztuk i została wyprzedzana w kilkanaście godzin. W przypadku opcji limitowanej (100 sztuk) koszulka posiada na plecach nadruk z nazwiskiem i numerem Stanisława Oślizły. Inna jest również specjalna wszywka w przedniej części koszulki – posiada on autograf kapitana wszech czasów. Dodatkowo do koszulki w wersji VIP dodawany jest specjalny proporczyk. W wersji standardowej na wszywce wypisane są wszystkie mecze z drogi do finału. W skład kolekcji wchodzą jeszcze szaliki, wpinki, kufle do piwa i proporczyki. Wkrótce do sprzedaży wejdą też okazjonalne monety.

W 1970 roku Górnik zagrał w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym przegrał z Manchesterem City 1:2. Z tej okazji zabrzanie mieli w planach zorganizowanie dużego wydarzenia, na które miało przyjechać kilkudziesięciu byłych piłkarzy klubu. Z powodu pandemii impreza została jednak odwołana.