Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podokręg Racibórz potwierdził kto awansuje do wyższej klasy. Wśród nich m.in. trzeci w tabeli LKS Brzezie

We wtorek zatwierdzono, które drużyny awansowały w poszczególnych klasach rozgrywkowych Podokręgu Racibórz. Z awansu cieszyć się mogą zespoły z Czernicy, Krzanowic, Raszczyc, Zawady Książęcej, Brzezia, Zabełkowa, Pietraszyna, Pstrążnej i Adamowic.

Podokręg Racibórz potwierdził kto awansuje do wyższej klasy. Wśród nich m.in. trzeci w tabeli LKS Brzezie

Skąd decyzja o tym, żeby z B do A awansowały 3 drużyny i z C do B 4 zespoły? Otóż jak się dowiedzieliśmy wszystko zostało zrobione zgodnie z regulaminem z którym kluby zapoznały się przed sezonem. - W związku z tym, że nie ma drużyn spadkowych, to my do klasy okręgowej zatwierdziliśmy awans Zameczku Czernica i KS 1905 Krzanowice. Z kolei z B klasy do A klasy mogą awansować trzy drużyny i są to LKS Raszczyce, LKS Zgoda Zawada Książęca i LKS Brzezie. Natomiast z C klasy awansują po dwie drużyny z dwóch grup, a zatem są to LKS Zabełków, KS Pietraszyn, LKS Pstrążna i LKS Adamowice. Każdy przed sezonem wiedział o co gra i wiedział o co walczy. Co prawda wirus pokrzyżował nam plany i rozgrywek nie udało się dokończyć, ale regulamin awansów i spadków został utrzymany - powiedział prezes Podokręgu Racibórz, Stefan Ekiert.

Przypomnijmy, że wcześniej zdecydowano, że w niższych ligach nie spada żadna drużyna, a przewidywane są tylko awanse.

Zatem w raciborskiej A i B klasie będziemy mieli po 17 zespołów, co sprawi, że jedna drużyna w dany weekend będzie odbywała pauzę. Natomiast w C klasie (bądź w dwóch grupach C klasy) zagra tyle drużyn ile zostanie zgłoszonych.

Sternik raciborskiego podokręgu dodał także, iż do 20 czerwca kluby muszą złożyć deklaracje odnośnie przystąpienia do nowego sezonu. A ten według słów prezesa ma rozpocząć się 18 lipca 2020 r.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Przeczytajjedenzdrugim (185.184. * .22) 20.05.2020 21:34

Regulamin awansów i spadków w sezonie 2019/2020 Podokręgu Racibórz
§ 1
1. Klasa A w sezonie 2020/2021 będzie składała się z jednej grupy liczącej 16 drużyn. 2. Klasa B w sezonie 2020/2021 będzie składała się z jednej grupy liczącej 16 drużyn.
§ 2
Klasa A
1. Do klasy okręgowej awansuje mistrz i wicemistrz klasy A. Dopuszcza się możliwość zastąpienia ww. drużyn przez zespół, który zajmie 3 miejsce w tabeli klasy A. 2. Do Klasy B spadają drużyny, które zajmą ostatnie miejsce w tabeli. 3. Liczba drużyn objętych spadkiem może ulec zmianie, w zależności od liczby drużyn spadających z Klasy Okręgowej, do skompletowania 16 zespołów (nieunikniony spadek co najmniej 1 zespołu)

§ 3
Klasa B
1. Do Klasy A awansuje mistrz i wicemistrz Klasy B. 2. Dopuszcza się możliwość zastąpienia mistrza lub wicemistrza przez zespół, który zajmie trzecie miejsce w tabeli Klasy B. 3. Jeżeli z Klasy Okręgowej nie spadnie żadna drużyna z Podokręgu Racibórz, wówczas do Klasy A awansuje również drużyna, która zajmie 3 miejsce. 4. Do klasy C spada drużyna, które zajmie ostatnie miejsce w tabeli. 5. Liczba drużyn objętych spadkiem może ulec zmianie, w zależności od liczby drużyn spadających z Klasy A, do skompletowania 16 zespołów (nieunikniony spadek co najmniej 1 zespołu)

~dorzpad (188.137. * .231) 20.05.2020 17:16

I znowu Brzezie. Nie tak dawno Brzezie miało spadać o dwie klasy niżej, za 3 walkowery, a teraz znów awansuje pod zielonym stolikiem. Widać mają swojego człowieka w strukturach co im wszystko załatwia. Prezesie Ekiert czas ze sceny zejść, ustąpić miejsca człowiekowi co będzie miał swoje zdanie, a nie zgadzał się na wszystko jak nasz prezydent

~cyk (155.133. * .226) 20.05.2020 14:00

To w czerwcu nie chcieliście kończyć sezonu, a w lipcu już chcecie grać nowy? Stado baranów...

~Jaja (83.12. * .134) 20.05.2020 13:38

Przecież Brzezie nie może mieć nowych szatni za 2 mln w B klasie.
Idiota to wymyślił i na pewno gruba kasa poszła pod stołem. Albo były naciski wiceprezydenta pochodzącego z Brzezia. Debilny pomysł jak stąd do Warszawy

~pzpnpzpn (88.156. * .136) 20.05.2020 12:42

Poważnie? Jest taki punkt regulaminu że i tak musi awansować Brzezie? Już wystarczy. Kiedy zmiana prezesa Podokręgu?

~abcc (10.0. * .114) 20.05.2020 12:41

Jak to jest możliwe, że z C klasy mają wejść po 2 drużyny z grup a nikt nie spada z B klasy? Jeżeli nie ma baraży to wchodzą tylko pierwsze miejsca.. i to byłoby sprawiedliwsze.

~xyz2 (87.101. * .204) 20.05.2020 12:05

Tak, zapewne.

Pokaż więcej