środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Piotrek Rocki nie żyje. Żegnaj "Rocky"

02.06.2020 08:13 | 5 komentarzy | art

W niedzielę portal Weszlo.com poinformował o ciężkim stanie zdrowia Piotra Rockiego, któremu pękł tętniak. We wtorek tuż po północy Maciej Grygierczyk, dziennikarz "Katowickiego Sportu", poinformował o śmierci Rockiego. 

Piotrek Rocki nie żyje. Żegnaj "Rocky"
Fot. facebook.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Rocki miał 46 lat. W polskiej ekstraklasie rozegrał 291 spotkań, zdobywając w nich 44 gole. Występujący na pozycji pomocnika piłkarz, to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci, jaka kiedykolwiek była związana z Odrą Wodzisław. Do klubu z Bogumińskiej trafił wiosną 2001 r. z Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Grał w Odrze do końca jesieni 2002 r. a następnie w sezonie 2004/2005. W barwach wodzisławskiego klubu rozegrał 75 spotkań, zdobywając w nich 18 goli. Byl też piłkarzem Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, Legii Warszawa. 

Filigranowy pomocnik znany był nie tylko z dobrej gry, ale też ze swej waleczności i nieustępliwości, czym od razu skradł serca wodzisławskich kibiców. Popularny "Rocky" był też autorem „cieszynek”, czyli scen rodzajowych wykonywanych po zdobytych przez Odrę golach. W meczu przeciwko Wiśle Kraków odegrał Lajkonika, przeciw Dyskoboli Grodzisk- Dyskobola, zaś przeciwko Lechowi Poznań udawał parowóz. Kiedy Odra Wodzisław została mistrzem jesieni, Rocki pasował na rycerzy kolegów z drużyny.

Żegnaj idolu wielu kibiców.


Piotr Rocki o "cieszynkach"