Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Górnik i Piast z licencjami. GKS bez pozwolenia na Ekstraklasę

02.06.2020 11:56 | 2 komentarze | adi

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/2021.

Górnik i Piast z licencjami. GKS bez pozwolenia na Ekstraklasę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Licencje otrzymały wszystkie kluby, które aktualnie grają w PKO BP Ekstraklasie. Piast Gliwice i Górnik Zabrze otrzymały również licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.

O licencję starały się także kluby walczące o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pozwolenie na grę w Ekstraklasie otrzymały Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy i Warta Poznań. W gronie klubów, które nie otrzymały licencji jest GKS Jastrzębie. Powód? Brak podgrzewanej murawy. Jastrzębianom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.