Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Woda w twojej diecie – zalety picia wody

22.07.2020 15:43 | 2 komentarze | (s)

Choć o tym, że woda jest nam niezbędna do życia wie chyba każdy, nie wszyscy tę wiedzę praktykują w codziennym życiu – a to szkoda. Woda jest bowiem nie tylko niezbędna do naszego normalnego funkcjonowania, ale także przynosi nam wiele korzyści i bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym ciele.

Woda w twojej diecie – zalety picia wody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele produktów posiada w sobie wodę naturalnie. Przodują w tej dziedzinie warzywa oraz owoce, między innymi dlatego, są one tak ważnym elementem jadłospisu każdego człowieka. Wodę przyjmujemy także w innych formach – we wszelkiego rodzaju napojach, kawach czy herbatach.

Regularne picie wody ma dla nas zbawienne skutki. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien w ciągu dnia wypić od 1,5 do 2 lub nawet 3 litrów wody. Dlaczego ma ona tak duże znaczenie w naszym funkcjonowaniu? Jakie są zalety picia wody?

Po pierwsze, składamy się z wody

Woda tworzy wszystkie tkanki naszego organizmu, zapewnia prawidłowy przebieg wszelkich procesów metabolicznych zachodzących w naszym ciele i wpływa na naszą kondycję. Obecność wody wpływa chociażby na proces samego trawienia. Jest ona obecna od samego początku, gdy bierzemy kęs oraz w dalszej części, przy transporcie pokarmu do żołądka i jego trawieniu. Woda jest nam potrzebna do przeżycia, bo to z niej się składamy.

Po drugie, woda jest wsparciem przy odchudzaniu

Regularne spożywanie wody miedzy posiłkami skutecznie zmniejsza nasz apetyt. Możemy jeść mniejsze porcje, gdyż nasz żołądek wypełnia się wodą. Jest to także skuteczny sposób, by nie czuć głodu przed snem. Wypicie dwóch szklanek wody przed zaśnięciem może spowodować wizytę w toalecie, ale powstrzyma nas przed nocnym podjadaniem.

Woda korzystnie wpływa na nasz wygląd

Sucha i popękana skóra oraz zmarszczki biorą się między innymi z braku nawilżenia. To woda sprawia, że nasza skóra jest jędrna, nie tworzą się głębokie zmarszczki, a my wyglądamy na wypoczętych. Aby jak najdłużej zachować napiętą i jędrną skórę, powinniśmy już od młodego wieku przyjmować odpowiednie ilości płynów.

Dieta Premium od PureandFresh

Woda ułatwia pozbywanie się z organizmu toksyn

To właśnie dzięki wodzie, bo z moczem, pozbywamy się z naszego organizmu zbędnych składników przemiany materii, a także toksyn. Nie można także zapominać także o tym, że woda bierze udział w procesach termoregulacyjnych w naszym organizmie. Dzięki potowi, jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę skóry.

Nie ulega wątpliwościom, że picie wody ma wiele zalet dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie zapomnij zatem o regularnym jej spożywaniu, gdyż obok posiłków, jest ona tym elementem diety, który wspomoże twoje odchudzanie i doda ci witalności oraz zdrowego wyglądu.

Materiał zewnętrzny