Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Stanisław Wawrzyńczyk zakończył współpracę z Jastrzębskim Węglem

13.10.2020 12:40 | 0 komentarzy | kozz

W zeszłym tygodniu dobiegła końca przygoda 30-letniego przyjmującego z jastrzębskim klubem.

Stanisław Wawrzyńczyk zakończył współpracę z Jastrzębskim Węglem
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Wejherowa siatkarz był związany z Jastrzębskim Węglem przez trzy miesiące. – Był to zdecydowanie najkrótszy kontrakt w mojej karierze. Myślę, że mało który zawodnik miał taki kontrakt wcześniej, ale była to fajna przygoda. Cieszę się, że taka opcja się pojawiła – mówi sam zainteresowany.

Przypomnijmy: Stanisław dołączył do jastrzębskiej drużyny w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/2021. Transfer ten wynikał z faktu, że inny z jastrzębskich przyjmujących, Michał Gierżot otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i przez całe lato brał udział w przygotowaniach tej kadry do występu w Mistrzostwach Europy U-20, a następnie pojechał na czempionat do Czech.

- Zostałem bardzo ciepło przyjęty w drużynie i na pewno był to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy klub, w którym byłem. Z każdej strony odczuwałem tutaj pełen profesjonalizm – stwierdził Stanisław Wawrzyńczyk.

Stanisław pomagał drużynie w codziennych treningach, a także wystąpił w Lidze Letniej na piasku. Jego siatkarskie doświadczenie (10 seniorskich klubów w CV w tym pięć zagranicznych, srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej) bardzo się przydało. Wychowanek UKS Omega Gdynia był filarem ekipy, która triumfowała w pierwszych rozgrywkach Pre Zero Grand Prix PLS. W sześciu meczach turnieju zdobył on 66 punktów.

- Staszek był cennym nabytkiem naszego zespołu w ostatnich trzech miesiącach. Człowiek kulturalny, zawsze zachowujący się bardzo profesjonalnie. Staszek był także istotnym graczem naszej drużyny w pierwszym, historycznym turnieju Letniej Grand Prix, pełniąc rolę lidera i kluczowego współautora tego sukcesu. Od siebie, sztabu i zawodników życzymy Staszkowi wszystkiego najlepszego na dalszą część sezonu i mamy nadzieję, że wkrótce znów go zobaczymy – mówi Luke Reynolds, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Po zakończeniu współpracy z jastrzębskim klubem Stanisław Wawrzyńczyk dołączy do drugoligowego klubu Czarni Rząśnia.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel