Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czy Odra połączy się z Odrą Centrum? Temat znów powrócił

09.11.2020 20:36 | 50 komentarzy | kozz

Klub Odra Wodzisław Śląski wystosował pismo mające na celu złożenie propozycji współpracy, a dokładnie połączenia z klubem MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Czy Odra połączy się z Odrą Centrum? Temat znów powrócił
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pokłosiem obecności na posiedzeniu Komisji Promocji, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego prezesa Grzegorza Smiatka i trenera Adama Burka komunikujemy o oficjalnym stanowisku klubu względem połączenia środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym nasz klub wystosował propozycję współpracy – połączenia z klubem MKP Odra Centrum. Do jednych z elementów ścisłej współpracy opartej na partnerstwie ma być istnienie jednej wspólnej, silnej drużyny seniorskiej, ale i tworzenie jednego klubu biznesu, który ma zrzeszać lokalnych przedsiębiorców wspierających sport miejski. Podłożem budowania naszej drużyny seniorskiej mają być również piłkarze wyróżniający się w akademii MKP Odry Centrum. Ważnym zapisem jest również to, że ekwiwalent za wyszkolenie w całości ma należeć się MKP Odrze Centrum. W jednych z ostatnich punktów propozycji współpracy, polegającej na połączeniu klubów, znajduje się wspólny cel, jakim jest dążenie do ogólnego dobra wizerunkowego, jak i finansowego, ale i też deklaracja starań o awans do III ligi pierwszej drużyny oraz do A-klasy drugiej drużyny, płynących z obydwu stron porozumienia. Nasze działania, w pełni transparentnie, przekazujemy również na ręce pana prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta oraz radnych miasta Wodzisław Śląski. Warto dodać, że nasz klub prowadzi również działania robocze mające na celu podjęcie współpracy i połączenia z klubem SWD Wodzisław Śląski - czytamy na stronie Odry Wodzisław.

Temat połączenia klubów wraca od kilku lat. Do tej pory ani razu nie udała się fuzja dwóch zwaśnionych stron. Być może kryzys wywołany pandemią sprawi, że w Wodzisławiu Śląskim w końcu zaczną strzelać do jednej bramki.

Poprosiliśmy prezesa MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, Romana Zielińskiego, żeby ustosunkował się do treści opublikowanych na stronie Odry Wodzisław. - W trakcie rundy konia się nie zmienia. Najpierw musimy skończyć to, co się zaczęło. Na pewno przed nami długie i trudne rozmowy - zaczął prezes Zieliński.

Sternik MKP Odra Centrum jest za powołaniem spółki miejskiej jak to miało miejsce w Raciborzu. - Jestem jak najbardziej za tym, żeby Odra Wodzisław przekształciła się w spółkę miejską, tak jak to zrobiono w Raciborzu z Unią. To był strzał w dziesiątkę. Podpisuję się pod czymś takim dwoma rękoma, bo podoba mi się wzorzec Raciborza. Prezydent wybiera prezesa spółki, pieniądze są kontrolowane, wszystko jest transparentne i nie będzie pomówień, że ktoś kradnie. Jeśli wszyscy mamy pracować na jeden klub, to uważam, że to prezydent powinien wybrać prezesa Odry. Muszę przyznać, że nigdy nie byłem przekonany do spółek, ale po rozmowie z prezesem Unii Racibórz, Krzysztofem Sałajczykiem zmieniłem zdanie. Odra w życiu mi bardzo dużo pomogła i szanuje ten klub. Chciałbym kiedyś już tak zupełnie prywatnie pójść na mecz Odry i obejrzeć go w spokoju, zamiast wysłuchiwać przezwisk pod swoim adresem. Chciałbym, żeby Odra była jak jedna wielka rodzina - powiedział nam prezes MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, Roman Zieliński.

Obecnie zarówno MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski jak i Odra Wodzisław Śląski posiadają seniorskie drużyny grające w IV lidze (piąty poziom rozgrywkowy). W przeszłości MKS Odra Wodzisław Śląski z powodzeniem przez kilkanaście lat grała w Ekstraklasie.