Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Odra Wodzisław Śląski liderem IV ligi

14.11.2020 16:29 | 8 komentarzy | kozz

Przegrana dotychczasowego lidera Unii Książenice z Rozwojem Katowice 0:1 i wygrana wicelidera Odry Wodzisław Śląski z Iskrą Pszczyna 4:0 sprawiła, że w grupie II śląskiej IV ligi mamy nowego prowadzącego. 

Odra Wodzisław Śląski liderem IV ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odra Wodzisław, która w tygodniu nadrabiała zaległości (wygrana w Czechowicach 2:1) rozegrała kolejny mecz w krótkim odstępie czasu. Częstotliwość rozgrywania nie sprzyjała drużynie trenera Adama Burka, bo pierwsza połowa w wykonaniu Odry była całkowicie do zapomnienia. Pierwsza połowa z ostatnią w tabeli Iskrą Pszyczyna zakończyła się bezbramkowym remisem. 

Worek z bramkami został otwarty w drugiej połowie. Najpierw prowadzenie Odrze dał Arkadiusz Lalko, który strzelił w drugim meczu z rzędu. Na 2:0 podwyższył Damian Tarka, a 3:0 było po golu Artura Gacia z rzutu karnego. Wynik na 4:0 ustalił 18-letni Salvador Pryka. Odra zapisała na swoje konto 3 punkty i wyprzedziła w tabeli Unię z Książenic o jeden punkt. 

Warto podkreślić, że aż 3 z 4 goli zdobyli zawodnicy, którzy weszli z ławki rezerwowych. Trener Burek w meczu nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Koby Szalameridze i kontuzjowanego Mouhamadou Sadio.

To nie koniec meczów wodzisławskiej Odry w rundzie jesiennej. W trakcie tygodnia rozegra derbowy mecz w Pucharze Polski z Odrą Centrum Wodzisław Śl., a za tydzień odrobi zaległości ligowe z LKS-em Czaniec. 

Odra Wodzisław - Iskra Pszczyna 4:0 (0:0)

Bramki: Lalko 60., Tarka 75., Gać 78.-k., Pryka 86.

Skład Odry: Kacperski - Białas, Krzyżok, Lalko, Woś, Kłosek, Zieliński, Zdunek, Abuladze, Dudziński, Tabala. Rezerwa: Wnuk, Litewka, Szydłowski, Pryka, Tarka, Chatys, Gać.