Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Unia Racibórz pokonała Tworków i jest o krok od grupy mistrzowskiej

15.11.2020 08:05 | 10 komentarzy | kozz

Drużyna Dawida Plizgi ma do rozegrania jeszcze tylko jeden mecz w rundzie jesiennej. 

Unia Racibórz pokonała Tworków i jest o krok od grupy mistrzowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy już dziś Unia Racibórz będzie mogła się cieszyć z awansu do grupy mistrzowskiej, aby na wiosnę powalczyć o powrót do IV ligi? W sobotę Unici pokonali przy Zamkowej Tworków dzięki bramce Marcina Oślizloka w 9. minucie spotkania, tym samym rewanżując się za porażkę w pierwszym meczu 1:3. 

Unia Racibórz, która przez długi czas balansowała na granicy 4 i 5 miejsca, czyli grupy mistrzowskiej i spadkowej, w końcu złapała odpowiedni rytm i zaczęła w lidze regularnie punktować. Jedyną drużyną, która może pokrzyżować szyki raciborskiej Unii to LKS 1908 Nędza, która do tej pory rozegrała tylko... 13 i pół spotkania (w tym dokończenie przerwanego meczu z Krzanowicami). Brak zwycięstwa ekipy z Nędzy w dzisiejszym meczu w Borucinie sprawi, że ekipa trenera Plizgi już będzie mogła się cieszyć z miejsca w TOP 4. Raciborzanie mają na swoim koncie rozegranych już 17 meczów (zgodnie z terminarzem). Pozostał im do rozegrania wyjazdowy mecz z Silesią Lubomia. 

Liderem rozgrywek raciborskiej okręgówki są Czarni Gorzyce, którym do świętowania mistrza jesieni brakuje czterech punktów (trzy mogą zdobyć dziś w meczu z Lubomią).

Unia Racibórz - LKS Tworków 1:0 (1:0)

Marcin Oślizlok 9.

Żółte kartki: Dawid Plizga - Mateusz Kocot, Paweł Miąsik, Konrad Kochan.

Unia Racibórz: Kurzanowski - Woniakowski, Duda, Sobek, Stępiński, Migus, Kaczor (69. Socha), Gawryluk, Plizga, Chałupiński (90. Sabiashvili), Oślizlok.

LKS Tworków: Świrzewski - Jakosz, Kochan, Goral (78. Złoczowski), Kowacz, Miąsik (78. Grud), Polak, Kocot, Szewczyk, Podolak, Klimaszka (46. Cerkowniak).