Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Piotr Hauder: Chcę mieć większą możliwość rotacji w składzie

01.12.2020 09:00 | 1 komentarz | kozz

Czarni Gorzyce wygrali rozgrywki w rundzie jesiennej raciborskiej klasy okręgowej. Jak do wiosny swoją drużynę przygotuje trener Piotr Hauder? O tym w krótkim wywiadzie. 

Piotr Hauder: Chcę mieć większą możliwość rotacji w składzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Gratuluję mistrzostwa jesieni i już zapytam o plany na wiosnę. Czy ta drużyna potrzebuje wzmocnień?

  • Myślę, że co najwyżej dopływu świeżej krwi. Jakieś dwa czy trzy personalnia, żeby wzmocnić rywalizację. Tak, żebym miał większą możliwość rotacji w składzie. Drużyna jest w miarę dobrze ukształtowana, ale świeża krew zawsze jest potrzebna. Rywalizacja w sporcie to jest coś, co wyzwala w zawodnikach, to co najlepsze.

- To w takim razie na jakich pozycjach potrzebna jest ta "świeża krew"?

  • Trzeba wzmocnić pozycję bramkarza. Myślę, że zastanowimy się także nad napastnikiem i bocznym pomocnikiem. Jeżeli będziemy robili jakieś ruchy, to w tym kierunku.

- Reguły były znane przed sezonem, czyli zerowanie punktów po rundzie jesiennej. Jest trener zły, że musicie wiosnę zacząć od zera?

  • Na pewno byłoby łatwiej zdobyć mistrzostwo. Wszyscy wiedzieli przed sezonem jakie są zasady i nie ma co się na tym zastanawiać czy byłoby łatwiej czy trudniej. Trzeba się tak samo dobrze przygotować do rundy rewanżowej, a tymczasem cieszyć z mistrzostwa jesieni, bo Gorzyce dawno takiego wyniku nie osiągęły.

- Kiedy zaczną się przygotowania do wiosny?

  • Zaczynamy 20 stycznia. Zagramy dziewięć gier kontrolnych. Gramy z trzecioligowcem oraz większość spotkań z czwartoligowcami. Chcemy się zmierzyć z lepszymi od nas, żebyśmy dowiedzieli się co mamy do poprawy.

- Znamy skład grupy mistrzowskiej, a więc kto będzie zdaniem trenera najgroźniejszy?

  • Myślę, że mamy ośmiu faworytów. Każdy zacznie od zera, każdy ciężko pracował, żeby dostać się do grupy mistrzowskiej. Myślę, że Unia Racibórz jest drużyną, która ma swoje aspiracje, na pewno groźna będzie Forteca Świerklany i Płomień Połomia. Krzyżanowice także mogą odbierać punkty. Tak więc jak stwierdziłem na początku - każdy z tej ósemki jest faworytem. Nie będzie słabszych drużyn, będzie to wyrównana grupa.