Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

List do redakcji: "Mrzonki o jakimś wielkim sponsorze dla Unii"

29.01.2021 10:49 | 44 komentarze | kozz

Do artykułu opublikowanego w naszym serwisie 27 stycznia pt. "Unia Racibórz mogła mieć sponsora strategicznego, ale ten się wycofał. Dlaczego?" odniósł się jeden z czytelników. Poniżej prezentujemy treść listu.

List do redakcji: "Mrzonki o jakimś wielkim sponsorze dla Unii"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W portalu Nowiny ukazał się materiał usiłujący odwrócić uwagę od nieprawidłowości w  , nieudanym  zupełnie  autorskim projekcie   prezydenta Polowego,  czyli tworze zwanym Unia Racibórz sp z oo

Od kilku miesięcy staram się zwrócić uwagę opinii publicznej , radnym miejskim na brak poszanowania przepisów w tej spółce, oraz na kompletny brak profesjonalizmu jej organów. Do tego dochodzi szastanie publicznym groszem przez włodarza miasta i rozpaczliwe wysiłki jego popleczników  by to usprawiedliwić. W tej spółce od początku mamy do czynienia z  nieprzerwanym strumieniem niekompetencji oraz narastającym  ciągiem tuszowania nieudolności ludzi, którzy wynagradzani z publicznych środków, zupełnie nie potrafią lub nie chcą wykonywać zadań do których ich wynajęto.

Spółka miejska powinna być transparentna a obywatele mogą mieć wgląd w jej działalność bo ją pośrednio finansują. Skandalem nie jest, jak zdaje się sugerować portal, ze ujawniam opinii publicznej brudy spółki Unia ,tylko skandalem jest to , że prezydent, rada nadzorcza i zarządzający spółką  doprowadzili do tego, że dziś to kompletny bankrut , bez pomysłu na działanie ( oczywiście poza drenowaniem miejskiej kasy i miejskich spółek komunalnych).

 Tekst o jakimś potencjalnym sponsorze, który się wycofał po informacjach o spółce ,które ujawniłem opinii publicznej,  jest naiwną próbą przypisania mi  winy za upadek Unii. Szanowny Panie Redaktorze, sponsoring jest działaniem, które się rządzi specyficznymi przepisami i żaden poważny sponsor nie wpompuje ani grosza w spółkę, która ma stratę powyżej kapitału założycielskiego , nominalny kapitał własny ujemny i która  straciła płynność. Sponsorowanie takiego tworu byłoby też podejrzane dla służb skarbowych .Dlatego opisane w artykule mrzonki o jakimś wielkim sponsorze dla Unii , utraconej szansie,  można między bajki włożyć. Nawet gdyby do tego sponsoringu faktycznie ktoś się sposobił , to po przejrzeniu wyników spółki i sposobu jej zarządzania  oraz kontrolowania ,   w trosce o  dobre imię swojej firmy , nigdy nie dałby ani grosza na taki  sponsoring .

Dlatego szukanie teraz przez Redakcję winnych obecnego stanu Unii i braku jej  perspektyw ,w osobie ujawniającej  nieprawidłowości, przypomina jako żywo czasy jedynie słusznie minione, kiedy walczono z wrogiem klasowym a krytyka mogła być tylko konstruktywna czyli żadna.

Odnoszę wrażenie , że artykuł w Nowinach miał przygotować grunt do kolejnego skandalicznego pomysłu prezydenta ,by miejskie spółki reanimowały  w ramach sponsoringu Unię. To chyba nie będzie takie łatwe, ponieważ prezesi tych spółek raczej sobie zdają sprawę , jak trudno w Urzędzie Skarbowym i RIO  wytłumaczyć odpłatne zlecanie reklamy swoich ,monopolistycznych przecież usług, klubowi piłkarskiemu, który obecnie nie ma żadnych finansowych i organizacyjnych podstaw by dalej istnieć. Klubowi piłkarskiemu, którego licencja dopuszczająca do gry w okresie sierpień grudzień 2020 jest tak tajna, że nie można jej wydostać od władz piłkarskich, od prezydenta i  od samego klubu. 

Zresztą żaden sponsoring nie pomoże spółce, która nie ma pomysłu na siebie. Przecież Stowarzyszenie KS Unia od lat było sponsorowane przez miasto w ramach dotacji i co? Zostały zgliszcza klubu i szkółki piłkarskiej oraz  zdewastowany stadion, za to działacze mieli fajny pomysł na życie. To też trzeba rozliczyć i odzyskać zawłaszczone środki.

Jest też niemoralne i niedopuszczalne by mieszkańcy składali się na pensje prezesów, którzy nie chodzą do pracy i nawet nie wiedzą gdzie mają swoje biuro .W sytuacji kiedy miasta nie stać na darmową komunikację , skandalem jest finansowanie  z publicznej kasy wynagrodzeń piłkarzy ligi okręgowej oraz chciejstwa prezydenta i kilku działaczy .  

Marek Labus

*pisownia oryginalna

Ludzie:

Marek Labus

Marek Labus

Lekarz laryngolog, menadżer ochrony zdrowia