Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Ostatni test przed ligą

19.02.2021 07:47 | 0 komentarzy | dud

Dziś (19.02) GKS Jastrzębie rozegra ostatni mecz sparingowy przed inauguracją rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. W Rybniku-Kamieniu zmierzy się z drugoligowymi rezerwami Śląska Wrocław.

Ostatni test przed ligą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drugi zespół Śląska Wrocław jest beniaminkiem rozgrywek II ligi i po rundzie jesiennej zajmuje bardzo przyzwoite, siódme miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co ostatni zespół (KKS 1925 Kalisz) gwarantujący sobie baraże o awans na zaplecze ekstraklasy.

Do tej pory podopieczni trenera Piotra Jawnego, wspierani w drugoligowych spotkaniach zawodnikami z pierwszego zespołu Śląska Wrocław, zdobyli 27 punktów za osiem zwycięstw i trzy remisy. Mają na swoim koncie także sześć porażek. Bilans bramkowy wrocławian to 27 goli zdobytych i 23 stracone. Najlepszym strzelcem zespołu jest Sebastian Bergier, który wpisywał się na listę strzelców dziewięciokrotnie.

Tej zimy drugi zespół Śląska rozegrał siedem meczów sparingowych, w których zanotował pięć zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę, zdobywając 16 goli i tracąc 11.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 w Rybniku-Kamieniu. Będzie to ostatni sparing GKS-u Jastrzębie przed inauguracją rundy wiosennej, w której w przyszły piątek zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl