Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Świetny występ żorskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

Na trwających aż cztery dni Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów zaprezentowali się wychowankowie żorskiego klubu pływackiego UKS Salmo Żory. Młodzi pływacy zajęli wysokie lokaty oraz pobili swoje rekordy życiowe.

Świetny występ żorskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy
Weronika Fira, Jakub Śliwka i Nadia Lala

W dniach 15-18 lipca na basenie Astoria w Bydgoszczy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów w kategorii 17-18 lat, w których wzięli udział  pływacy z Żor: Weronika Fira i Jakub Śliwka obecnie trenujący w Gliwickim klubie Sikret oraz Nadia Lala z Unii Oświęcim. Żorscy siedemnastolatkowie, pomimo rywalizacji w podwójnej kategorii wiekowej ze starszymi zawodnikami, pokazali świetną formę i wywalczyli medale.

  • Jakub Śliwka - specjalista od stylu klasycznego – zdobył brązowy medal zajmując 3 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz 7 miejsce na 100 m stylem klasycznym i 16 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.
  • Nadia Lala wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Zawodniczka 4 razy kwalifikowała się do finałów A w stylu dowolnym, osiągając wyniki: 6 miejsce na 400 m, 7 miejsce na 1500 m, 8 miejsce na 800 m oraz 9 miejsce na 200 m. 
  • Weronika Fira wywalczyła 4 razy finał B i może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami: 13 miejsce 800 m stylem dowolnym, 14 miejsce 1500 stylem dowolnym, 15 miejsce 400 stylem zmiennym oraz 17 miejsce 400 stylem dowolnym.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].