Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2021 (część 1)

02.09.2021 10:04 | 0 komentarzy | (ak)

Zespoły naszego regionu w letnim okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2021 (część 1)
Znany z ligowych boisk - Dariusz Pawlusiński został grającym trenerem w Krzyżanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Jacek Trzeciak (trener), Remigiusz Borkała (Piast Gliwice), Konrad Handzlik (Warta Poznań), Michał Kuczałek (Resovia Rzeszów), Grzegorz Gulczyński (Olimpia Grudziądz), Dariusz Kamiński (Wisłoka Dębica), Wojciech Mazurowski (Sokół Ostróda), Łukasz Gajda (ROW Rybnik), Adrián Balboa (Raków Częstochowa II), Patryk Witkowski (Piast Gliwice II), Adam Fojcik i Jakub Kasperowicz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Łukasz Włodarek (trener), Kryspin Szcześniak (Górnik Łęczna), Aleksander Komor i Marek Mróz (Resovia Rzeszów), Konrad Sieracki (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Skórecki (Sokół Ostróda), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów), Dominik Szczęch (Pniówek Pawłowice), Lukáš Bielák (Podhale Nowy Targ), Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa II), Tomasz Dzida (szuka klubu).


III liga

Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Bartosz Musiolik (Ruch Chorzów), Wojciech Wenglorz (MKS Kluczbork), Kamil Chiliński i Radosław Dzierbicki (Raków Częstochowa II), Bartłomiej Lenert (Śląsk Świętochłowice), Mateusz Mielczarek (Warta Działoszyn).

Ubyli: Maciej Kacperski (LKS Goczałkowice), Patryk Dudziński, Daniel Podbioł i Arkadiusz Woś (Unia Turza Śląska), Mateusz Łuczak (Centra Ostrów Wielkopolski), Salvador Pryka (Rymer Rybnik), Niko Abuladze (powrót do Hiszpanii).

GKS Pniówek 74 Pawłowice

Przybyli: Dominik Szczęch (GKS Jastrzębie), Leon Fulianty (Polonia Bytom), Piotr Pacholski (ROW Rybnik), Szymon Kuś (Spójnia Landek), Mateusz Pońc (Piast Gliwice – z drużyny juniorów), Kamil Herman (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów).

Ubyli: Przemysław Szkatuła (Ruch Chorzów), Mateusz Pańkowski (Rekord Bielsko-Biała), Bartosz Żyła (Zagłębie Lubin II), Damian Zajączkowski (Czechowice-Dziedzice), Kamil Turoń (Kuźnia Ustroń), Filip Łukasik (kontuzja).


IV liga

KS Unia Turza Śląska

Przybyli: Paweł Kulczyk (SV 90 Altergottern), Patryk Dudziński, Daniel Podbioł i Arkadiusz Woś (Odra Wodzisław Śląski), Wojciech Orzeł i Kamil Sikora (Decor Bełk), Daniel Gryman (Spójnia Landek), Beniamin Jastrzębowski (Naprzód Borucin), Mariusz Wanglorz (Piast Gliwice – z drużyny juniorów).

Ubyli: Dariusz Pawlusiński i Piotr Szymiczek (Krzyżanowice), Kacper Skrenik (Unia Książenice), Dawid Pawlusiński (Czechowice-Dziedzice), Paweł Mitko (Płomień Połomia), Marek Gładkowski (Sarmacja Będzin), Adam Witoszek (Porawie Większyce), Mateusz Wuwer (szuka klubu).

KS Czarni Gorzyce

Przybyli: Roman Bindacz (Tworków), Mateusz Juraszczyk i Bartosz Kuc (Polonia Łaziska), Aleksander Nagórka (wolny zawodnik).

Ubyli: Radosław Kalisz (Spójnia Zebrzydowice).

KS ROW 1964 Rybnik

Przybyli: Paweł Kapusta, Bartosz Kunat i Michał Pieczka (Unia Książenice), Piotr Jakubowski (Unia Janikowo), Aleksander Łubik (Kuźnia Ustroń), Andrzej Malik (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Łukasz Krakowczyk (wznowił treningi), Bartosz Barczyk, Szymon Balcer, Adam Byzdra, Marcin Chruszcz, Nikodem Juraszczyk, Kornel Musiatowicz, Dominik Piekorz, Daniel Rolka i Olivier Wiora (z drużyny juniorów).

Ubyli: Łukasz Gajda (GKS Jastrzębie), Piotr Pacholski (Pniówek Pawłowice), Marek Krotofil (Polonia Bytom), Filip Kukuła (Miedz Legnica II), Szymon Kuzior (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Adrian Pytlik (Górnik Konin), Jakub Kuczera (Garbarnia Kraków), Bartosz Plewka (Wieczysta Kraków), Tomasz Gomola (Kuźnia Ustroń), Mateusz Tomaszewski (Chojniczanka Chojnice II), Daniel Jona i Cezary Stolz (nie wznowili treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Robert Tkocz (trener), Kacper Skrenik (Unia Turza Śląska), Jarosław Wieczorek, Kajetan Florkowski i Karol Wacławiec (Silesia Lubomia), Igor Wojtala (Unia Kosztowy), Tomasz Czech (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Krzysztof Koch (Dąb Gaszowice), Mateusz Bennek (Jedność Grabownia-Golejów).

Ubyli: Paweł Krzysztoporski (trener), Michał Pieczka, Bartosz Kunat i Paweł Kapusta (ROW Rybnik), Bartłomiej Lorenc i Marcin Mizia (Czechowice-Dziedzice), Łukasz Leszczyński i Paweł Ziaja (Piotrówka), Grzegorz Pilny (Górnik Boguszowice), Marcin Kuczera (Dąb Gaszowice), Sławomir Szary (nie wznowił treningów).

KS Decor Bełk

Przybyli: Patryk Joachim (Gwarek Tarnowskie Góry), Grzegorz Kleemann (Kotwica Kołobrzeg), Sylwester Sobczyk (Przemsza Siewierz), Bartosz Kaczor i Dominik Mąka (Concordia Knurów), Bartosz Beruda (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów).

Ubyli: Wojciech Orzeł i Kamil Sikora (Unia Turza Śląska), Marcel Peda (Szombierki Bytom), Bartłomiej Pankowski (Piast Gliwice II), Robert Dymowski (Śląsk Świętochłowice), Damian Piekiełko (Sośnica Gliwice), Mateusz Łobaczewski (nie wznowił treningów).