Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Piąta porażka GKS-u Jastrzębie

26.09.2021 08:00 | 1 komentarz | dud

W meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Piąta porażka GKS-u Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania w wykonaniu gości był bardzo obiecujący. Przeprowadzili kilka ofensywnych akcji, a w 5. minucie bliski pokonania Leszczyńskiego był Gulczyński, który uderzył z dystansu tuż obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli dwoma niecelnmymi uderzeniami z dystansu. W 9. minucie przed stratą gola uratował Reclaf, wygrywając w sytuacji sam na sam z van der Heijdenem. Cztery minuty później Chrobry wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Lebedyński uderzeniem z kilkunastu metrów. Głogowianie próbowali pójść za ciosem, lecz najpierw dobrze interweniowała defensywa, a po chwili ponownie nie dał się zaskoczyć Reclaf, broniąc mocne uderzenie jednego z zawodników Chrobrego. W 22. minucie po zgraniu głową Bojdysa w niezłej sytuacji znalazł się Kuczałek, ale Leszczyński skrócił kąt i nie dał się pokonać. W kolejnych minutach pierwszej połowy na boisku działo się nieco mniej, choć stroną przeważającą był w dalszym ciągu Chrobry, ale wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od ataków gości, lecz nie zmusili Leszczyńskiego do interwencji. W 53. minucie dogodną okazję miał Niewiadomski, który uderzał z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Ten sam zawodnik 10 minut później celnie uderzał z dystansu, ale trafił prosto w golkipera Chrobrego. Gospodarze nie kwapili się do ataków, a gościom brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. Częściej utrzymywali się przy piłce, lecz bez efektów w postaci stworzonego zagrożenia pod bramką. W 81. minucie Chrobry wyszedł z jednym z nielicznych kontrataków, który precyzyjnym uderzeniem w dłuższy róg zakończył Dziąbek, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. W doliczonym czasie gry na bramkę Chrobrego uderzał jeszcze głową Kuczałek, jednak nad poprzeczką. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Głogowie.

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

  • 1:0 - Mikołaj Lebedyński 13’
  • 2:0 - Dominik Dziąbek 81’

Chrobry Głogów: 1. Rafał Leszczyński - 5. Mavroudis Bougaidis, 6. Adam Banasiak, 7. Mateusz Bochnak (69, 23. Dominik Dziąbek), 8. Jaka Kolenc, 9. Dennis van der Heijden (74, 89. Mateusz Machaj), 11. Mikołaj Lebedyński, 16. Robert Mandrysz, 19. Marcel Ziemann, 31. Oliver Praznovsky, 77. Dominik Piła (78, 18. Michał Ilków-Gołąb).

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy (73, 30. Łukasz Zejdler), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (82, 19. Łukasz Gajda), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 16. Dominik Kulawiak (k), 21. Adrian Balboa, 23. Konrad Handzlik (61, 20. Daniel Feruga), 32. Grzegorz Gulczyński (61, 99. Daniel Rumin), 77. Remigiusz Borkała.

Sędzia: Sylwester Rasmus

Żółte kartki: Banasiak (Chrobry) oraz Bojdys (GKS).

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl