Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Najlepsze stroje piłkarskie - jak je znaleźć?

12.10.2021 11:00 | 0 komentarzy | EK

Strój piłkarski to najważniejszy i obowiązkowy element wyposażenia każdego piłkarza. Odzież pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale także identyfikacyjne. Pozwala łatwo odnaleźć się w gąszczu wydarzeń na boisku w sytuacjach wymagających stanowczej reakcji. Odpowiednio dobrany komplet piłkarski będzie pomagał w identyfikacji i zapewni dobre samopoczucie. Jednak wybierając stroje piłkarskie, trzeba poświęcić trochę czasu na to, by znaleźć najlepsze. Czym należy kierować się podczas takich poszukiwań? O czym warto pamiętać? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu!

Najlepsze stroje piłkarskie - jak je znaleźć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komplety piłkarskie - co powinny zawierać?

Każdy strój piłkarski składa się z kilku podstawowych elementów, bez których próżno liczyć na skuteczną grę na boisku. Dla większości osób najważniejsze jest obuwie. To ono odpowiada najbardziej za jakość gry na murawie i powinno być dostosowane do bieżących warunków. Nawet osobom, które dopiero rozpoczynają amatorską przygodę z piłką, zaleca się zakup co najmniej dwóch rodzajów obuwia. Ze względu na przeznaczenie możemy wybierać spośród trzech rodzajów butów futbolowych. Obuwie rekreacyjne, osadzone na płaskiej podeszwie, idealnie sprawdzi się w trakcie ćwiczeń wyłożonym kostką brukową podwórku. Klasyczne korki będą niezastąpione na trawiastym podłożu, gdyż najbardziej pomagają utrzymać równowagę i prędkość. Za kompromisowe rozwiązanie uznawane są lanki, czyli buty z wypustkami z tworzywa sztucznego.

Komplety piłkarskie składają się również z koszulki i spodenek. Dobrze mieć w zapasie kilka zestawów, co sprzyjać będzie wygodzie ich użytkowania oraz będzie stanowić zabezpieczenie w razie nieprzyjemnych zdarzeń na boisku. Stroje piłkarskie na lato składają się z koszulki z krótkim rękawkiem i krótkich szortów futbolowych. Prawdopodobnie najwygodniejsze i najbardziej zjawiskowe stroje można znaleźć w sklepie internetowym Zina: https://zina.pl/odziez/stroje-pilkarskie. U tego producenta od razu wyposażymy się w akcesoria treningowe, piłki i wiele innych potrzebnych produktów!

Nieodzownym elementem zestawu sportowego są ochraniacze na golenie i getry piłkarskie. Te ostatnie służą nie tylko do utrzymywania w miejscu ochraniaczy na nogi, ale także do wchłaniania potu. To bardzo istotna funkcja, ponieważ w trakcie intensywnego meczu powstająca wilgoć na kończynach będzie utrudniać czyste przyjęcie piłki.

Stroje piłkarskie - jak rozpoznać odzież sportową wysokiej jakości?

Najwyższej jakości stroje piłkarskie można poznać przede wszystkim po składzie (materiale) oraz sposobie produkcji. Jeżeli chodzi o koszulki i spodenki, na rynku dominują te, które są wykonane ze sztucznych materiałów. Produkty takie zapewniają świetną widoczność i dobrą identyfikację wizualną na boisku, a do tego wyglądają bardzo efektownie. Dbając w nie mniejszym stopniu o komfort, warto upewnić się co do rodzaju tkaniny. W pełni profesjonalne komplety piłkarskie stworzone są z inteligentnych tkanin i dzięki temu mają wiele dodatkowych funkcji. Doskonałym przykładem jest system Active Dry, który ułatwia przenoszenie potu na zewnątrz, a jednocześnie zapewnia bardzo szybki proces schnięcia zawilgoconego materiału. Dobrze jest więc znaleźć rekomendowany sklep piłkarski i dokładnie zapoznać się z ofertą, aby móc wyposażyć się w odzież i akcesoria, które podniosą jakość naszej gry na wyższy poziom.

Materiał zewnętrzny